Lubin w nowym rozkładzie – pojedziemy dalej niż do tej pory

12380

Już od 15 grudnia z Lubina będzie można pojechać bezpośrednio pociągiem między innymi do Berlina czy Wiednia. Choć o tym, że nasze miasto zyska połączenia międzynarodowe, pisaliśmy już we wrześniu, to dopiero teraz PKP Intercity opublikowało zarys nowego rozkładu jazdy. Oficjalny powinien się pojawić po 23 listopada.

Fot. Krystian Nowek/PKP PLK

Rozkład pociągów międzynarodowych, który zacznie obowiązywać od połowy przyszłego miesiąca, można znaleźć na stronie internetowej PKP Intercity TUTAJ. Dowiadujemy się z niego, że Lubin, podobnie jak sąsiednia Legnica, znalazł się na trasie pociągu IC NightJet austriackiego przewoźnika OBB, jadącego bezpośrednio do Berlina oraz Wiednia. Skład Nightjet ma prowadzić też bezpośrednie wagony z Berlina do Przemyśla i z powrotem, a także do Budapesztu.

Oprócz połączeń relacji Wien Hbf/Budapest Keleti/Przemyśl Główny – Berlin Charlottenburg, Zagłębie Miedziowe zyska też cztery inne pary pociągów PKP Intercity: Bielsko-Biała Główna – Świnoujście, Lublin – Szczecin Główny, Katowice – Świnoujście oraz Kraków Główny – Szczecin Główny.

Dzięki zakończeniu remontu drugiego fragmentu linii 289 z Lubina do Rudnej Gwizdanowa, będzie można też dojechać do Głogowa. Linia D11 Kolei Dolnośląskich, która od 9 czerwca tego roku kursowała z Lubina przez Legnicę do Wrocławia, zostanie wydłużona właśnie do tej stacji. Jak informowało już wcześniej PKP PLK w nowym rozkładzie będzie 14 par pociągów Kolei Dolnośląskich (6 par Legnica – Lubin i 8 par Legnica – Głogów) – 9 bezpośrednich pociągów z Wrocławia do Lubina i 12 z Lubina do Wrocławia.

Lubin zyskał też nowy przystanek – pociągi będą się zatrzymywać na stacji Lubin Stadion przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Wcześniej o nowych połączeniach kolejowych z Lubina pisaliśmy w artykułach „Z Lubina pociągiem do Berlina, Wiednia, Budapesztu i nie tylko!” i „Lubin w nowym rozkładzie PKP Intercity i OBB – znamy szczegóły”.