Lubin w nowym rozkładzie PKP Intercity i OBB – znamy szczegóły

15182

PKP Intercity potwierdza, że w Lubinie będą się zatrzymywać pociągi kursujące między innymi do Wiednia, Berlina, Świnoujścia czy Bielska Białej. Nowy rozkład zacznie obowiązywać od 15 grudnia, ale jeden z naszych Czytelników już teraz specjalnie dla nas przygotował pełny planowany rozkład.

Fot. FB Miasto Lubin

Biuro prasowe potwierdza, to o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. W naszym mieście będą zatrzymywać się pociągi: TLK Wolin (pociąg wakacyjny), IC NightJet, TLK Szyndzielnia, IC Swarożyc, IC Mehoffer oraz IC Bolko. Oznacza to, że z Lubina dojedziemy bezpośrednimi połączeniami m.in. do Bielska Białej, Świnoujścia, Wiednia, Berlina, Budapesztu, Katowic, Krakowa, Szczecina i Lublina.

– Ostateczny rozkład jazdy na sezon 2019/2020, który zacznie obowiązywać od 15 grudnia br., zostanie udostępniony pod koniec listopada – informuje Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowego PKP Intercity, dołączając w mailu również planowane postoje pociągów w sąsiedniej Legnicy, dzięki czemu dowiadujemy się, że zatrzymają się tam:

– TLK Wolin rel. Bielsko Biała – Świnoujście – Bielsko Biała (pociąg wakacyjny),

– IC Karkonosze rel. Białystok – Jelenia Góra/Szklarska Poręba – Białystok (ferie, majówka, wakacje),

– IC NightJet rel. Wiedeń – Berlin – Wiedeń,

– TLK Szyndzielnia rel. Bielsko Biała – Świnoujście – Bielsko Biała,

– IC Swarożyc rel. Katowice – Świnoujście – Katowice,

– IC Mehoffer rel. Kraków – Szczecin – Kraków,

– IC Bolko rel. Szczecin – Lublin – Szczecin,

– IC Nałkowska rel. Warszawa – Zgorzelec – Warszawa,

– TLK Konopnicka rel. Wrocław – Zielona Góra – Wrocław.

Choć PKP Intercity nie publikuje jeszcze tzw. rozkładów plakatowych, to na portalu pasażera PKP PLK po podaniu daty po 15 grudnia, od kiedy ma zacząć obowiązywać nowy rozkład jazdy, można odnaleźć nowe połączenia kolejowe z Lubina. Właśnie na podstawie danych z tego portalu i sięgając do strony przewoźnika OBB (dla pociągu NightJet) jeden z naszych Czytelników, miłośnik transportu, w tym kolei, przygotował pełny planowany rozkład jazdy pociągów, które mają kursować przez Lubin, również pociągów Kolei Dolnośląskich do i z Głogowa. Zrobił to uwzględniając godziny odjazdów ze wszystkich stacji pośrednich.

Dziękujemy za przesłany rozkład i publikujemy go, by każdy z naszych Czytelników mógł się z nim zapoznać. Trzeba jednak pamiętać, że może on jeszcze ulec zmianie. Planowane poprawki, na przykład w godzinach odjazdów, mogą nastąpić w drugiej połowie listopada.

„Prosimy o ponowne sprawdzenie i zweryfikowanie połączenia po 23.11.2019 r.” – czytamy w komunikacie na portalu pasażera.

Poniżej pełny rozkład jazdy pociągów ze stacji Lubin przygotowany przez naszego Czytelnika.

Rozkład jazdy ze stacji LUBIN – plan wg informacji PLK i OBB