Lubinianka wicemistrzynią świata

3938

Srebrny medal przywiozła do Lubina Zuzanna Turzyńska. To kolejny sukces młodej zawodniczki lubińskiej akademii Taekwon-do. Tym razem lubinianka odniosła sukces na otwartych Mistrzostwach Świata w układach formalnych Federacji ITF.

Zuzanna Turzyńska i trener Ryszard Adamczyk

Zuzanna Turzyńska brała udział w otwartych Mistrzostwach Świata w układach formalnych Federacji ITF. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez World ITF Taekwon-Do Council z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Były rozgrywane w formule on-line, a lubinianka zdobyła srebrny medal.

– Formuła on-line jest o wiele bardziej wymagająca, ponieważ w porównaniu do zawodów „na żywo” sędziowie mogą wielokrotnie odtwarzać każdy fragment układu. Wychwytywane są nawet najmniejsze błędy. Bardzo często o zwycięstwie decydują trudne do zauważenia detale – podkreśla lubińska zawodniczka.

Każdy układ oceniany był przez 5 niezależnych sędziów z całego świata. W Mistrzostwach brało udział aż ponad 230 zawodników z 20 państw, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Tajwanu, Meksyku, Niemiec, Argentyny, Hong Kongu, Malezji, a także z Korei Południowej oraz Madagaskaru.

Zuzanna Turzyńska startowała w kategorii juniorskiej od 14 do 17 lat. Jej druga lokata to rewelacyjny wynik. Uległa jedynie zawodniczce z Malezji – Chan Zhi Xuan.