Lider turnieju – Zagłębie!

13

Drugie spotkanie w ramach Memoriału im. Kruglińskiego, lubinianki rozgrywały z wicemistrzyniami Serbii, Crveną Zvezde Belgrad. Również w tym pojedynku podopieczne Bożeny Karkut nie pozostawiły wiele złudzeń, pokonując swoje rywalki różnicą 17 bramek.

W pierwszych minutach spotkania było widać sporą różnicę w poziomie obu zespołów. Zagłębie narzuciło swoje tempo i serbski zespół ciągle gonił wynik. Po 10 minutach spotkania miedziowe prowadziły 7:2 i dopiero się rozkręcały. Miedziowej bramki broniła niezawodna Monika Maliczkiewicz, która w tym spotkaniu nie miała już tak dużo pracy jak w meczu z Lublinem. Pierwsza partia zakończyła się definitywnym zwycięstwem Metraco 21:10.

Druga połowa do jeszcze więcej akcji podbramkowych ze strony Zagłębia. Serbki były zdezorientowane i nie potrafiły odnaleźć się na parkiecie lubińskiej czternastki. W tej partii wyróżniały się Joanna Obrusiewicz, Monika Migała oraz Karolina Semeniuk-Olchawa, która zdobyła w tym spotkaniu najwięcej bramek o aż 10. Na sześć minut przed końcem spotkania, miedziowe prowadziły różnicą 17 bramek, wygrywając 37:20. Ostatecznie podopieczne Bożeny Karkut pokonały Serbki 40:23.

Zagłębie wystąpiło w składzie:
Maliczkiewicz, Tsvirko, Czarna – Załęczna , Piekarz , Ciepłowska , Pałgan , Semeniuk-Olchawa , Obrusiewicz, Jelić, Migała , Jochymek, Pielesz , Byzdra .

Natomiast rywalki lubinianek wybiegły na parkiet w nastepującym zestawieniu: Colic. Dombi – Lezaj, Maric, Pavlov , Lukovic , Kokoreskovic , Bokaric, Milojevic, Mistric , Filipovic , Obradovic , Radomic , Vasiljevic , Golic, Milojevic.

Dziś Zagłębie rozegra trzeci, a zarazem ostatni mecz w ramach Memoriału. Przeciwniczkami miedziowych będzie Vistal-Łączol Gdynia. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13.00 w hali lubińskiej czternastki.