Lekkoatleci na zgorzeleckim podium

191

Bardzo udanie rozpoczęli, letni sezon startowy 2019 roku ,lekkoatleci „Sokoła” Lubin. W  tradycyjnie rozgrywanym zgorzeleckim „Memoriale Wilhelma Nowickiego i Józefa Wiatrowskiego” zwycięstwa odniosły podopieczne trenera Mariusza Knulla: Nikola Tarnowska w biegu na 100 metrów z wynikiem 12,35 oraz Emilia Wawrowska w skoku w dal z wynikiem 5,39.

Na podium stanęły również zawodniczki trenera Andrzeja Szczupaka: Ola Karamon, która zajęła III miejsce w biegu na 600 metrów (1:46,28) oraz Joanna Zoła, która zajęła II miejsce wśród juniorek młodszych w biegu na 100 metrów przez płotki (15,76), a także trzecia,  również w biegu płotkarskim, Martyna Tylak (15,80) – podopieczna trenera Jarosława Szeremety.

Na uwagę zasługują również cenne wyniki, będące w większości rekordami życiowymi, pozostałych zawodników: Maja Makarowska w biegu na 100 metrów (13,36), Kacper Szkrako na 100 m (11,84), Wiktoria Knull na 300 m (48,05), Kacper Kierski na 100 m (12,22), Adam Karim na 100 m (12,26), Jakub Żyluk na 100 m (12,28), Małgorzta Wróbel w pchnięciu kulą (8,29), Emilia Wawrowska na 100 m (12,87) oraz Martyna Tylak na 100 m (13,10).

Kolejnymi startami lubińskich „Sokołów” będą ogólnopolskie mityngi lekkoatletyczne: 03-ego maja w Słubicach oraz 04-ego maja we Wrocławiu.