Lekcje w zoo

82

ZOO Lubin – Centrum Edukacji Przyrodniczej zaprasza do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną. Propozycje warsztatów w roku szkolnym 2021/2022 skierowane są do przedszkolaków i uczniów szkół z Lubina oraz okolic.

O tym skąd się bierze miód, czy w trawie coś piszczy, a także co ma wspólnego wróbel i tyranozaur będzie można się dowiedzieć podczas zajęć w zoo. A to tylko mały wycinek tematów.

Stopień trudności poszczególnych zajęć dostosowany jest do grupy wiekowej uczniów (m.in. nabytych umiejętności oraz zaawansowania wiedzy przyrodniczej). Takie spotkanie trwa najczęściej godzinę.

W przypadku szkół ponadpodstawowych tematyka ustalana jest indywidualnie po wcześniejszej konsultacji telefonicznej. Dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych zoo przygotowało zaś kilka propozycji, które publikujemy poniżej.

Grupy zorganizowane mogą zgłaszać się na zajęcia telefonicznie. Więcej informacji udziela Iwona Skrypin, pod numerem tel. 734 170 991.


PROGRAM PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PODSTAWOWE

– Skąd się bierze miód? – teoretycznie o procesie powstawania miodu, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia dla przyrody owadów zapylających. Spotkania te mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej wśród ich uczestników.

* W zależności od warunków pogodowych – spotkania odbywają się w terenie lub w sali edukacyjnej.

– Czy w trawie coś piszczy? – zaproszenie do odkrywania dzikich szlaków, czyli bioróżnorodności okolicznych łąk. Spotkania te kształtują postawy poszanowania przyrody oraz pomagają zrozumieć rolę człowieka w przyrodzie, a także tłumaczą zależności międzygatunkowe.

* W zależności od warunków pogodowych – spotkania odbywają się w formie praktycznej – w terenie lub w formie teoretycznej – w sali edukacyjnej.

– Co ma wspólnego wróbel i tyranozaur? – omówienie pochodzenia ptaków od dinozaurów, zwracając uwagę na podobieństwa i różnice między nimi.

* Lekcja prowadzona na Szlaku Zwierząt Wymarłych oraz na Szlaku Ptaków (w terenie!)

– Slowfoodowy świat ptaków – omówienie ptasiej diety ze szczególnym uwzględnieniem dokarmiania ptaków przez ludzi. Spotkania te kształtują postawy prawidłowej i aktywnej pomocy ptakom w okresie zimowym.

* W zależności od warunków pogodowych – spotkania odbywają się w terenie lub w sali edukacyjnej.