Lekcje w kinie – ruszyły zapisy

59

Po raz kolejny lubińscy uczniowie będą mogli wziąć udział w niezwykłych lekcjach w kinie. Ruszyły zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla nauczycieli i ich klas na rok szkolny 2020/2021. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Pixabay

Zamiast w ławkach w szkole, lubińscy uczniowie od 2012 roku uczą się w fotelach kinowych przed wielkim ekranem.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Realizowany jest w kinach realizujących w 40 miastach w Polsce. Kino Muza w Lubinie uczestniczy w nim od 2012 r. Projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”.

NHEF pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. Popierają je również uznani reżyserzy i aktorzy: Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi i Jerzy Stuhr.

Jak to działa? Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina. Można zapisać się na cały rok lub tylko na wybrane miesiące. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona zagadnieniom poruszanym w filmie. Nauczyciele otrzymują materiały dydaktyczne do wykorzystania w szkole. Po seansie starsi uczniowie biorą udział w dyskusjach dla chętnych.

Bilet dla jednego ucznia kosztuje 10 zł. Każdej klasie przysługuje 10% darmowych biletów (opiekunowie – wstęp wolny). W karnecie na wszystkie siedem seansów od października 2020 r. do kwietnia 2021 r. bilet kosztuje 7 zł. Karnet można kupić tylko w październiku, do dnia seansu dla danej grupy wiekowej. W przypadku późniejszej rezygnacji z któregoś z seansów nie ma możliwości zwrotu pieniędzy.

Zapisy na rok szkolny 2020/2021 ruszyły 15 maja.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu lub www.nhef.pl.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

W Lubinie koordynatorem projektu jest Beata Kurpińska, tel. 76 746 22 79 lub 664 933 546, email – kino@ckmuza.pl.

Regulamin projektu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu i http://panel.nhef.pl/zgloszenie/