Łakomy show. Zagłębie w końcu wygrywa

483

Długo musieli czekać kibice i piłkarze KGHM Zagłębia Lubin na zwycięstwo swojej drużyny. „Miedziowi” pokonali na własnym stadionie Wisłę Płock 3:1. Dla gości strzelił Łukasz Sekulski, a dla lubinian dwa razy trafił Martin Dolezal oraz Łukasz Łakomy.

W porównaniu do poprzednich spotkań w drużynie „Miedziowych” zaszło kilka zmian w wyjściowym składzie. M.in. w bramce pojawił się Kacper Bieszczad, a w środku pola cofnięty z wypożyczenia Koki Hinokio. W ataku od pierwszych minut rozpoczął jeden z bohaterów – Martin Dolezal. Od pierwszych minut Zagłębie prowadziło grę za sprawą świetnie dysponowanego duetu Hinokio – Łakomy. Mimo przewagi to goście pierwsi cieszyli się ze zdobytej bramki. Błąd w obronie wykorzystał Łukasz Sekulski i pokonał młodego bramkarza Zagłębia. Z upływem czasu „Miedziowi” stwarzali kolejne sytuację jednak góra był Kamiński lub zawodnicy pudłowali. W 31. minucie udało się doprowadzić do wyrównania, a swoją pierwszą bramkę w barwach Zagłębia zdobył Martin Dolezal.

Druga połowa dalej była pod kontrolą Zagłębia, a akcje cały czas napędzali Koki Hinokio i Łukasz Łakomy. Ten drugi w 59. minucie idealnie dograł do Dolezala, a ten zdobył swojego drugiego gola. W 65. minucie Łakomy przypieczętował swój świetny występ bramka, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Patryk Szysz. W 88. minucie piłkę do własnej bramki skierował Sasa Balic, ale po konsultacji z wozem VAR sędzia anulował bramkę Wiśle Płock.

To zwycięstwo ma wielkie znaczenie w walce o utrzymanie, a także przed derbowym pojedynkiem ze Śląskiem Wrocław, który odbędzie się w niedzielę 27 lutego o godzinie 17:30 we Wrocławiu.

Składy(za: 90minut.pl):

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski – 17. Patryk Szysz (79, 7. Saša Živec), 6. Aleksandar Šćekić, 99. Łukasz Łakomy (86, 20. Ilja Żygulow), 33. Kōki Hinokio, 9. Erik Daniel (86, 27. Bartłomiej Kłudka) – 15. Martin Doležal (72, 13. Karol Podliński).

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński – 25. Jakub Rzeźniczak (56, 15. Kristián Vallo), 2. Damian Michalski, 4. Adam Chrzanowski (86, 8. Patryk Tuszyński), 77. Piotr Tomasik – 32. Fryderyk Gerbowski (67, 7. Radosław Cielemęcki), 14. Mateusz Szwoch, 6. Damian Rasak (67, 92. Dominik Furman) – 24. Marko Kolar (67, 11. Jorginho), 10. Rafał Wolski, 20. Łukasz Sekulski.