Kucharczyk pogrąża Zagłębie

244

W ostatnim meczu rundy jesiennej PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało 1:0 z Pogonią Szczecin. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michał Kucharczyk.

W szóstej minucie pierwsza groźna sytuacja „Portowców”. Kowalczyk uderzył na bramkę, jednak Hładun stanął na wysokości zadania. W 20. minucie Jakub Żubrowski popełnił bezmyślny faul i dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Chwilę później znów bramkarz uchronił przed stratą gola „Miedziowych” po strzale Zahovića. Po tej sytuacji diametralnie zmienił się obraz meczu. Przeważające wcześniej Zagłębie cofnęło się całą drużyną, a Pogoń napierała na bramkę Hładuna.

W 53. minucie Luka Zahović wyprowadził Pogoń na prowadzenie po fenomenalnej akcji zespołowej. Jednak po chwili sędzia po konsultacji z wozem VAR anulował bramkę. Gospodarze w 64. minucie zdobyli kolejną bramkę, ale tym razem sędzia odgwizdał faul. Zagłębie całą drugą połowę broniło umiejętnie swojej bramki. W 95. minucie Hładuna pokonał fenomenalnym uderzeniem sprzed pola karnego Michał Kucharczyk.

„Miedziowi” na półmetku rozgrywek zajmują szóste miejsce. Runda wiosenna rozpocznie sie pod koniec stycznia, a Zagłębie podejmie Wisłę Płock.