Kto zdobędzie tytuł najpiękniejszej?

3953

Ponad 40 dorosłych kobiet oraz 20 nastolatek z całego Dolnego Śląska będzie rywalizować o miano najpiękniejszej, a wśród nich sześć mieszkanek powiatu lubińskiego. Już w najbliższy piątek odbędzie się wojewódzki finał konkursu Miss oraz Miss Nastolatek. Jedną z osób do finałowej dziesiątki wytypują internauci – właśnie trwa głosowanie.

Niestety w kategorii Miss Dolnego Śląska żadna z dwóch startujących w konkursie lubinianek nie przeszła do finału. Natomiast w kategorii młodszej mieszkanki naszego powiatu poradziły sobie całkiem nieźle. Wśród 20 kandydatek, które 2 lipca zaprezentują się podczas gali finałowej, aż sześć pochodzi z naszego regionu. To: Kinga Bogdańska, Natalia Gołdyn i Kornelia Ratusz z Lubina oraz Milena Biały z Lasowic, Zuzanna Maciesza z Gwizdanowa i Ilona Piwowarczyk z Rudnej. Kornelia i Zuzanna zostały wybrane przez internautów, a pozostałe dziewczyny przez jury konkursu.

– To była spontaniczna decyzja – mówi o swoim udziale w konkursie lubinianka Kornelia Ratusz. – Szukałyśmy z mamą fotografa i trafiłyśmy na ten konkurs. Postanowiłam spróbować. Dla mnie to nowa przygoda. Oczywiście liczę, że dojdę jak najdalej – uśmiecha się 15-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 w Lubinie, która do tej pory specjalizowała się raczej w sporcie – przez dziewięć lat uprawiała karate kyokushin.

– Awans do finału był dla nie zaskoczeniem – przyznaje inna z uczestniczek konkursu, Kinga Bogdańska, uczennica Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, która w przyszłości planuje studiować prawo, a dodatkowo próbuje też swoich sił w modelingu. – Koleżanka napisała do mnie SMS-a z informacją, że dostałam się do finału. Nie spodziewałam się tego, po tym jak w ubiegłym roku zostałam na etapie półfinału, ale bardzo się ucieszyłam. Zdecydowałam się wystartować drugi raz, bo trzeba sięgać po marzenia – uśmiecha się 16-latka, dodając, że tak naprawdę nie idzie po wygraną, ale dla wspomnień, nowych doświadczeń i zabawy. – Już sam awans do finału to dla mnie dużo. Trzymam kciuki za każdą kandydatkę – mówi.

Kinga przyznaje, że przed występem na gali finałowej, która odbędzie się w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, ma małą tremę. Stres zapewne nieco zmniejszy obecność znajomych osób na tej samej scenie.

– Gdy zobaczyłam listę dziewczyn zakwalifikowanych do finału, okazało się, że niektóre z nich znam. Z Kornelią znamy się z jednego podwórka, nie wiedziałam, że startuje w konkursie – uśmiecha się Kinga. – Ale myślę, że ze wszystkimi dziewczynami złapałyśmy dobry kontakt. Dobrze się nam rozmawia, nie ma zazdrości – przyznaje lubinianka.

Dziewczyny mają już za sobą część przygotowań do finału. Wspólnie wzięły udział m.in. w warsztatach chodzenia w szpilkach. Ale ostatnie próby odbędą się dopiero tuż przed finałem – rano 2 lipca. Po godzinie 19 dowiemy się zaś, kto otrzyma koronę najpiękniejszej i będzie reprezentował nasz region w finałach krajowych.

Za wszystkie sześć kandydatek z powiatu lubińskiego trzymamy mocno kciuki.

Jedną osobę do finałowej dziesiątki oraz zdobywczynię tytułu Miss Nastolatek Dolnego Śląska Internautów 2021 wybiorą internauci podczas głosowania. Głos można oddać na kilka sposobów: lajkując zdjęcie swojej faworytki na Facebooku TUTAJ lub Instagramie TUTAJ, wysyłając płatnego SMS-a oraz kupując wirtualny bilet do głosowania.

Głosowanie trwa do 1 lipca do godziny 23. Szczegóły można znaleźć na stronie missdolnegoslaska.pl.