Krople do uszu – kiedy stosować?

63

Problemy z uszami nie są najczęstszą dolegliwością, która może nas spotkać, choć nigdy nic nie jest wiadome, kiedy pojawi się taki problem. Najlepiej w takim przypadku w jak najszybszym tempie wybrać się do lekarza, lepiej jednak jest zapobiegać niż leczyć. W artykule przedstawimy sposoby jak dbać o uszy, jak zapobiegać infekcjom oraz jakie zastosowania mają preparaty bez recepty, które kupimy w aptece.

Rodzaje kropli

Ze wszystkich leków dostępnych na rynku najczęściej na aptecznych półkach możemy zauważyć krople na zapalenie ucha, nie jest to jedyny ratunek dla naszego ucha ale z pewnością najpowszechniejszy. Przed zakupem najlepiej skontaktować się z lekarzem specjalistą, ponieważ zakup na własną rękę nie zawsze będzie najlepszym wyborem, ponieważ nie każde krople do uszu działają na ten sam rodzaj dolegliwości kanałów słuchowych.

Krople do uszu przeciwzapalne – pomogą dla dolegliwości powiązanych z zapaleniem ucha.

Krople do uszu z antybiotykiem – podobne działania jak krople powyżej, choć te są stosowane bardziej przy infekcji ucha.

Krople do uszu, które wspomagają w usunięciu nadmiaru woskowiny – preparat uniwersalnych dla osób, którym zalega woskowina w kanałach słuchowych, wystarczy kilka psiknięć, a z pewnością pozbędą się nadmiaru woskowiny.

Krople do uszu z substancjami nawilżającymi – dla osób, które zmagają się z suchą skórą w okolicach ucha jak i wewnątrz, tak samo jak powyżej są to krople uniwersalne, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy albo są to pierwsze krople kupowane samodzielnie, farmaceutka/ta z pewnością pomoże podjąć właściwy wybór.

Krople do uszu przeciwhistaminowe – przeznaczone do osób zmagających się ze swędzeniem ucha lub jego okolic, działa przeciwko alergii.

W jaki sposób zapobiegać infekcjom uszu?

Numerem jeden w dbaniu o uszy jest ich mycie, używając zwykłego mydła w płynie. Unikaj nadmiernego czyszczenia wacikami, patyczkami, pamiętając również o ich prawidłowym użyciu. Wiele osób stara się włożyć patyczek głęboko do ucha, co jest dużym błędem, ponieważ możemy w ten sposób uszkodzić słuch. Jeśli często korzystamy z basenu trzeba pamiętać o używaniu zatyczek do uszu, aby bębenki nie były zagrożone. Palenie papierosów również ma wpływ na nasz słuch, nie zawsze ale może go pogorszyć przez dym, który ulatnia się z papierosa i wpada do uszu. Hałas jest bardzo niebezpieczny, jeżeli pracujemy lub przebywamy często w głośnych miejscach, warto się nad tym głębiej zastanowić. Stosuj również zatyczki do uszu, dla układu słuchowego hałas jest bardzo niebezpieczny, posiada swoją naturalną ochronę w postaci wygłuszenia, ale jak ze wszystkim, jeśli jest często przeciążana to w pewnym momencie może ulec uszkodzeniu.


POWIĄZANE ARTYKUŁY