Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie musi być drogi

65

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to marzenie wielu klientów. Równie wielu z nich nie decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ są przekonani, że zwolnienie z konieczności dokumentowania własnych dochodów automatycznie podnosi koszt takiego kredytu. Praktyka pokazuje zaś, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń wcale nie musi być drogi, można go uzyskać czasami nawet jednego dnia, a wszystko odbywa się z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa klienta. Wystarczy dobrze poszukać…

  1. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy to możliwe?

  2. Co bierze się pod uwagę przy ocenie wniosku?

  3. Jak wybrać ofertę kredytu?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń stanowi coraz popularniejsze rozwiązanie. Sięgają po nie nie tylko firmy pozabankowe, coraz częściej czynią to także same banki. Zamiast teczki pełnej dokumentacji potwierdzającej dochody, wystarczy oświadczenie klienta o uzyskiwanych dochodach. Oczywiście nie jest tak, że banki czy inne instytucje wierzą klientowi na słowo. W ramach procedury oceny złożonego wniosku analitycy z pomocą wyspecjalizowanych algorytmów oceniają przychody, zobowiązania klienta i na ich podstawie oceniają zdolność kredytową. Dzięki coraz nowocześniejszym narzędziom stosowanym przy tej procedurze zajmuje ona coraz mniej czasu, a wnioskodawca decyzję coraz częściej otrzymuje w ciągu kilkunastu minut albo jednego dnia. W banku procedura zawsze trwa nieco dłużej niż w firmie pozabankowej, przede wszystkim ze względu na konieczność bardziej szczegółowej weryfikacji klienta, który to obowiązek nakłada na banki prawo. Firmy pozabankowe nie muszą przeprowadzać aż tak szczegółowej oceny, co oczywiście nie oznacza, że nie muszą przeprowadzać żadnej. Więcej przeczytasz o tym tutaj: https://www.get-money.pl/aktualności/banki/kredyt-gotówkowy-bez-zaświadczeń-o-zarobkach

Co bierze się pod uwagę przy ocenie wniosku?

Niezależnie od tego, czy składasz wniosek do banku czy do firmy pozabankowej, musisz liczyć się z tym, że podczas oceny wniosku nie będzie liczyć się jedynie twoje oświadczenie. Nie warto również koloryzować rzeczywistości. Pamiętaj, że informacje o twoim zatrudnieniu i wysokości płac mogą zostać szybko zweryfikowane. Podczas oceny zdolności liczą się jednak nie tylko dochody. Musisz pamiętać, że znaczenie ma także:

  • uregulowanie (bądź nie) wcześniejszych zobowiązań finansowych;

  • regularna i terminowa spłata rat innych pożyczek lub kredytów;

  • obecność (bądź nie) w Krajowym Rejestrze Dłużników;

  • pozytywna historia kredytowa – z punktu widzenia banku lub firm pozabankowych znacznie lepiej widziane są osoby, które korzystały z kredytów; brak jakichkolwiek wcześniejszych zobowiązań finansowych działa na twoją niekorzyść, ponieważ trudno ocenia się w takiej sytuacji, na ile wiarygodnym kredytobiorcą jesteś; jeśli przygotowujesz się do wzięcia większego kredytu, warto wcześniej wziąć choć jakiś sprzęt RTV na raty.

Warto od samego początku budować sobie pozytywną historię kredytową. Pozwala ona śmiało ubiegać się o kolejne kredyty i pożyczki. Każde terminowo spłacone zobowiązanie buduje pozytywną historię ciebie jako kredytobiorcy i ułatwia ci otrzymanie kolejnego wsparcia.

Jak wybrać ofertę kredytu?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń coraz częściej oferują także banki, a nie tylko firmy pożyczkowe. Nie ma jednak podstaw, aby jednoznacznie stwierdzić, który z tych podmiotów jest lepszy. Sprawdzone i odpowiedzialne firmy pozabankowe coraz częściej proponują kredyty na bardzo dobrych, znacznie atrakcyjniejszych warunkach niż banki. To z kolei wymusza na tych ostatnich modyfikację ofert i dostosowywanie się do sytuacji rynkowej. W efekcie rosnącej konkurencyjności na rynku zyskujesz przede wszystkim ty, ponieważ koszty kredytów są coraz niższe. Przyglądając się  temu zestawieniu, trudno się z tym wnioskiem nie zgodzić: https://www.get-money.pl/aktualności/finanse/kredyt-gotówkowy-bez-zaświadczeń

Co brać pod uwagę przy ocenie oferty? 

  • Przede wszystkim zwróć uwagę na wysokość odsetek, to w dużej mierze właśnie one będą odpowiadać za wysokość twojej raty.

  • Na ich wysokość wpływa natomiast przyjęte przez bank oprocentowanie i RRSO, to kolejne dwa elementy niezbędne do oceny oferty kredytowej.

  • Czytelnie powinien ci zostać podany także całkowity koszt kredytu.

  • Upewnij się, jaka liczba rat została ci zaproponowana.

  • Zapytaj zawsze o istnienie dodatkowych obowiązków po stronie klienta i ewentualne koszty z nimi związane. Zdarza się bowiem, że niektórzy starają się przyciągnąć klientów wyjątkowo atrakcyjnym oprocentowaniem, ale jednocześnie w umowie kredytowej formułują zapis o konieczności wykupienia ubezpieczenia, które skutecznie podnosi koszt całego kredytu i sprawia, że wcale nie jest on taki atrakcyjny. Takie „ukryte” w umowie koszty mogą cię bardzo rozczarować.

Wybierając kredyt, można korzystać z pomocy porównywarek internetowych, rankingów kredytów – rozwiązania te pomagają w rozpoznaniu rynku. Pamiętaj, że ostateczną decyzję podejmujesz jednak ty. To twoje zobowiązanie, dlatego interesującej cię ofercie powinieneś zawsze przyjrzeć się od każdej możliwej strony.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY