Kraina Łęgów Odrzańskich pyta mieszkańców o zdanie

50
Mieszkańcy części powiatu lubińskiego mogą wziąć udział w trwających do 11 czerwca konsultacjach społecznych, prowadzonych przez Lokalną Grupę Działania Krainy Łęgów Odrzańskich. Organizacja chce poznać ich opinię na temat sposobu wydania kilku milionów złotych unijnego dofinansowania.
Fot. Burst/Pexels
 
LGD Kraina Łęgów Odrzańskich zrzesza samorządy, firmy i organizacje pozarządowe z obszarów leżących w sąsiedztwie Odry. W naszym powiecie dotyczy to gmin Rudna i Ścinawa. Ich mieszkańcy mogą wypełnić ankietę (tutaj), w której wskażą, jak – ich zdaniem – najlepiej spożytkować 752 tys. euro, czyli ponad 3 mln zł, dofinansowania unijnego. 
 
– Minimum 35 procent tej kwoty musi być przeznaczone na premie na zakładanie działalności gospodarczej. W ramach dodatkowych środków mogą być realizowane zarówno nowe działania i wskaźniki, jak i dotychczas zaplanowane działania i wskaźniki ze zwiększoną wartością. Chcemy, aby alokacja nowych środków jak najlepiej odpowiadała na potrzeby regionu, dlatego prosimy o wypełnienie ankiety – apelują przedstawiciele LGD.