Kopciuszek w Bibliotece Pedagogicznej

152

W Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie z inicjatywy Anny Matuszewskiej powstała dziecięca grupa teatralna. Grupa ta skupia dzieci z klasy drugiej ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lubinie, placówki oświatowej, która ma swoją siedzibę przy ulicy Konopnickiej 5, podobnie jak biblioteka.

Należy podkreślić, że edukacja teatralna jest jedną z ważniejszych form pracy z dziećmi. Zajęcia takie rozwijają zdolności artystyczne, wpływają na wszechstronny rozwój osobowości dziecka. Zabawa w teatr oddziałuje też na sferę emocjonalną, sprzyja ćwiczeniu wyrażania uczuć, wspomaga spontaniczną aktywność, kreatywność, a także usprawnia komunikację i współpracę w grupie.

Uczniowie wspólnie z panią Anną przygotowali minispektakl teatralny pt. „Kopciuszek” braci Grimm. Dzieci w wzruszający sposób przedstawiły losy Kopciuszka, z dużą ekspresją pokazały, że dobro zawsze zwycięża…

Spektakl miał liczną widownię, byli to rodzice dzieci, uczniowie tej szkoły, nauczyciele, pracownicy biblioteki – łącznie ponad 110 osób. Piękne kostiumy, scenografia, a przede wszystkim gra młodych aktorów zachwyciła wszystkich.

AUTOR i FOT. Biblioteka Pedagogiczna w Lubinie


POWIĄZANE ARTYKUŁY