Kontrowersyjny film

17

Polski film wzbudzający kontrowersje „Płynące wieżowce” będzie można obejrzeć od najbliższego piątku, 3 stycznia w lubińskim kinie Muza. Oprócz niego nadal wyświetlana będzie produkcja „Hobbit: Pustkowie Smauga”.

„Płynące wieżowce” to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje.

„Hobbit: Pustkowie Smauga” to druga część filmowej adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będąca wstępem do słynnego „Władcy Pierścieni”. Produkcja wyświetlana będzie do 16 stycznia. Będzie pokazywany zarówno w wersji 3D z dubbingiem, jak i 3D z napisami oraz 2D z napisami.

Natomiast w najbliższym DKF-ie, w środę 8 stycznia, pokazany zostanie film „Sekrety miłości”.

Szczegółowy repertuar kina Muza na stronie www.ckmuza.eu

O filmach:

„Płynące wieżowce”

Główny bohater – Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody chł

opak, który mieszka razem z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na AWF-ie. Trenuje pły

wanie, jest jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników i głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Poza tym prowadzi normalne życie, jak jego rówieśnicy. Na jednej z imprez poznaje Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Jego, wydawałoby się, stały i silny związek z Sylwią wyraźnie się komplikuje.

„Hobbit: Pustkowie Smauga”

Druga część filmowej adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będąca wstępem do słynnego „Władcy Pierścieni”. To opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci, przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem.

„Sekrety miłości”

W dwóch różnych grupach, zamieszkujących wyspy Indonezji, ludzie posiadają odmienne podejście do zawierania małżeństw. Mężczyzna z Korowai żyje z jedną kobietą, podczas gdy jego sąsiad z Dani – ma trzy żony. Przedstawicielka himalajskich plemion nomadów dzieli los z dwoma mężami. Inteligentna Rosjanka żyje z dwoma partnerami. W Polsce pewien mężczyzna naprzemiennie zakochuje się w czterech różnych kobietach, a młoda para Francuzów żyjąca na marginesie społeczeństwa doświadcza pierwszego, poważnego związku. Wszyscy ci ludzie zamieszkują naszą planetę, niektórych z nich dzielą bariery geograficzne, ale także sposób w jaki organizują oni swoje codzienne życie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY