Koniec przygody z Pucharem Polski

12

Podopieczni Pavla Hapala przegrali wyjazdowe spotkanie z Ruchem Chorzów w ramach 1/4 finału Pucharu Polski. Pierwszy pojedynek w Lubinie zakończył się remisem 2:2. W Chorzowie gospodarze okazali się lepsi i wygrali 1:0. Gola zdobył Łukasz Janoszka.

W pierwszej połowie spotkania KGHM Zagłębie Lubin miało kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Jedną z ciekawszych akcji mogliśmy obserwować w 36. minucie. W pole karne gospodarzy wbiegł Szymon Pawłowski, który jednak nie zdołał pokonać Michala Peskovicia z jedenastu metrów. W zespole gospodarzy wyróżniającymi się zawodnikami byli Marek Zieńczuk czy Łukasz Janoszka. Do przerwy żadna z ekip nie uzyskała prowadzenia. W drugiej połowie obraz gry zmienił się w 57. minucie. Pavel Vidanov nie zdołał pokonać Łukasza Janoszki, który oddał precyzyjny strzał w kierunku bramki Michała Gliwy. Uderzenie okazało się celne i Ruch prowadził 1:0. Do końca meczu miedziowi nie znaleźli sposobu na wyrównanie. Choć bliski tego był Robert Jeż czy Adrian Błąd, ostatecznie Zagłębie pożegnało się z pucharową przygodą.

Ruch: 33. Michal Peškovič – 4. Željko Đokić, 20. Marek Szyndrowski, 2. Piotr Stawarczyk, 15. Martin Konczkowski – 5. Marek Zieńczuk (73, 29. Pavel Šultes), 19. Mindaugas Panka, 32. Marcin Malinowski, 34. Filip Starzyński (90, 10. Marcin Kikut), 14. Łukasz Janoszka – 7. Maciej Jankowski (88, 9. Grzegorz Kuświk).

Zagłębie: 24. Michał Gliwa – 4. Paweł Widanow, 5. Adam Banaś, 37. Boris Godál, 2. Costa Nhamoinesu – 23. Szymon Pawłowski (39, 15. Adrian Błąd), 31. Róbert Jež, 7. Jiří Bílek (69, 38. Damian Kowalczyk), 25. Łukasz Hanzel (61, 88. Kamil Wilczek), 19. Maciej Małkowski – 27. Michal Papadopulos.