Kolizja na Leśnej. Jedna osoba w szpitalu

5746

Dwa wozy strażackie, patrol policji i pogotowie ratunkowe pojawiły przy ul. Leśnej. Doszło tam do kolizji dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. 

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania lubińskiej komendy PSP o godz. 8.48. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy medycznej poszkodowanej osobie zanim przyjechał zespół ratownictwa medycznego – informuje oficer dyżurny lubińskiej straży pożarnej. 

Z relacji policji wynika, że sprawcą kolizji był 84-letni kierowca volkswagena. – Mężczyzna, prawdopodobnie z przyczyn zdrowotnych, uderzył z impetem w poprzedzający go pojazd marki Peugeot. Samochodem podróżowało małżeństwo – mówi aspirant sztabowy Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. 

30-letniemu kierowcy i jego 27-letniej żonie, będącej w ciąży, nic się nie stało. Natomiast 84-latek został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy na badania. Niewykluczone, że zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek.

Fragment ulicy Leśnej, gdzie doszło do zdarzenia, początkowo był całkowicie wyłączony z ruchu. Obecnie jeden pas jest już przejezdny. Ruch odbywa się wahadłowo. 

Fot. Czytelniczka


POWIĄZANE ARTYKUŁY