Kolejny remis Zagłębia

174

Zagłębie Lubin w niedzielne południe zanotowało kolejny remis w PKO BP Ekstraklasie. „Miedziowi” podzielili się punktami z Puszczą Niepołomice.

W pierwszych minutach meczu więcej powodów do radości mieli gospodarze, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Po rzucie z autu i dwóch błędach Dioudisa piłkę do siatki lubinian skierował Roman Yakuba. „Miedziowi” zaczęli odrabiać straty i przeprowadzali kolejne akcje na bramkę strzeżoną przez Zycha. W 31. minucie z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Dąbrowski, a wynik meczu wyrównał Ławniczak. Już dziewięć minut później Zagłębie wyszło na prowadzenie. Kacper Chodyna przeprowadził akcję prawą stroną, dograł do Kurminowskiego, a ten na raty pokonał bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron Puszcza Niepołomice ruszyła do odrabiania strat i zaczęli grać bardziej ofensywnie. Przyniosło to efekty w 63. minucie, kiedy niepilnowany Zapolnik skierował piłkę do siatki Zagłębia. W 92. minucie kibice „Miedziowych” mieli jeszcze sekundy radości, kiedy do siatki trafił Munoz, jednak był w tej sytuacji na spalonym i sędzia nie uznał bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W następnej kolejce KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym stadionie z Koroną Kielce.

Puszcza: 48. Oliwier Zych – 67. Ioan-Călin Revenco, 22. Artur Crăciun, 3. Roman Jakuba, 21. Michał Koj (82, 4. Tomasz Wojcinowicz) – 9. Artur Siemaszko (46, 96. Maciej Firlej), 5. Konrad Stępień, 14. Jakub Serafin (89, 93. Bartłomiej Poczobut), 70. Wojciech Hajda (61, 7. Thiago), 16. Michał Walski (46, 6. Jin-hyun Lee) – 25. Kamil Zapolnik.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 25. Michał Nalepa, 55. Luís Mata – 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (68, 6. Tomasz Makowski), 20. Marko Poletanović (61, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (68, 77. Mateusz Wdowiak) – 90. Dawid Kurminowski (82, 18. Juan Muñoz).