Kiedy warto wybrać rolety rzymskie zamiast zasłon?

115

Okno w sypialni, salonie czy kuchni to mały szczegół, który ma niebanalny wpływ na ostateczny wygląd pomieszczeń. Jeżeli zatem marzymy o funkcjonalnych oraz pięknych wnętrzach, musimy zadbać o odpowiednią aranżację tego fragmentu ściany. Możemy osiągnąć to za pomocą nowoczesnych rolet rzymskich, tradycyjnych zasłon oraz delikatnych firanek. Najciekawszą propozycją są jednak rolety rzymskie. Dlaczego warto zdecydować się na rolety rzymskie w swoim domu?

Kiedy warto wybrać rolety rzymskie zamiast zasłon?

Jak działają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są doskonałą alternatywą dla klasycznej wersji zasłon. Zamiast jednego prostego pasma materiału, który jest regulowany na oknie przy pomocy łańcuszka, mamy wówczas do czynienia z kolejnymi falami opadających na okno kaskad. Pozwala to na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego oraz stanowi przyciągający uwagę sposób na oprawienie okna. Na rynku znajdziemy wiele wzorów oraz wariantów rolet rzymskich. Najczęściej wybierane są jednak te w jednolitym, gładkim kolorze z regulowanymi, powtarzającymi się wzorami geometrycznymi. Do dyspozycji mamy także wiele rodzajów wykończeń: falbanę z falą, falbanę prostą, a także roletę pozbawioną falbany. 

Mechanizm opuszczania oraz podnoszenia rolet rzymskich jest niezwykle podobny do tego, jaki występuje w opcji klasycznej. Mamy do czynienia bowiem z wariantem koralikowym lub sznurkowym, przy czym koralikowy – z racji możliwości wytrzymania większego obciążenia, doskonale sprawdzi się przy większych i cięższych roletach.

Zalety rolet rzymskich

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie do swojego domu? Posiadają one wiele zalet!

rolety rzymskie
  1. Są uniwersalną ozdobą na okno w kuchni, salonie i sypialni.Nowoczesne rolety rzymskie łączą szlachetne piękno tkanin oraz funkcjonalność. Po zwinięciu układają się one w niezwykle efektowne kompozycje, a to sprawia, że są piękną ozdobą w każdym pokoju. Możesz dopasować je zatem do każdego stylu oraz wnętrza. Przykładowo, rolety do jadalni i kuchni wykonane z prześwitujących oraz zwiewnych tkanin doskonale zastąpią tradycyjne firany. Do salonu, pokoju dziecka oraz sypialni warto natomiast wybrać barwne materiały, które podkreślą kolor oraz charakter pozostałych dekoracji we wnętrzach.

  2. Prosty montaż – na ścianę, karnisz lub ramę okna. Rolety rzymskie mocowane są podobnie jak firany, sposób ten jest bardzo prosty – możemy je zatem zakładać oraz zdejmować samodzielnie. Poszczególne modele rolet dostępne na rynku różnią się jednak od siebie sposobem ich wieszania. W ofertach sklepów znajdziemy rolety montowane na karnisz, ścianę lub ramie okna za pomocą kasety lub szyny.

  3. Rolety wewnętrzne, czyli zdrowy sen.Kolejną zaletą kupna rolet rzymskich jest dbanie o naszą prywatność, a także zdrowy sen każdego dnia. W tej kwestii szczególnie dobrym wyborem będą rolety zaciemniające, które wykonywane są ze specjalnej tkaniny. Materiał ten niemal całkowicie zatrzymuje promienie słoneczne, a jego skuteczność może sięgać nawet 95%. Jest to zatem doskonały wybór do pokoju dziecka lub sypialni. 

  4. Prosta w obsłudze dekoracja okna.Niezwykle ważną zaletą tego rodzaju rolet jest również ich łatwość w obsłudze. Rolety wyposażone są bowiem w koralikowy lub sznurkowy mechanizm. 

Kiedy warto wybrać rolety rzymskie zamiast zasłon? Szczególnie dobrze sprawdzą się one do nowoczesnych wnętrz, a także tych urządzonych w stylu glamour. Świetnie będą się prezentować również w pokojach w stylu skandynawskim. Wybierając rolety z Internetu, postawmy wyłącznie na sprawdzonych producentów. Pod uwagę weźmy także opinie widniejące w sieci. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania będą rolety rzymskie Eurofirany.