KGHM MKS Zagłębie w środę podejmie Gniezno

392

Jeszcze do końca nie opadły emocje, związane z meczem z Handball JKS Jarosław, a znów przyjdzie nam emocjonować się kolejnym starciem na parkietach ORLEN Superligi piłkarek ręcznych. W środę w godzinie 18:00 KGHM MKS Zagłębie Lubin podejmie w hali RCS czwartą drużynę rozgrywek, czyli MKS URBIS Gniezno.

Mistrzynie Polski do środowego spotkania przystąpią z kompletem punktów, wywalczonym w obecnym sezonie oraz fenomenalną passą 38. ligowych wygranych z rzędu! W niedzielę podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej pokonały na własnym parkiecie Handball JKS Jarosław i w środę będą chciały zainkasować kolejny komplet punktów.

Tym razem do Lubina zawita czwarta drużyna ORLEN Superligi Kobiet. Zespół z Gniezna od początku sezonu wyrasta na rewelację rozgrywek, o czym mogą świadczyć zarówno dorobek punktowy, jak i miejsce w tabeli. Aktualnie rywalki KGHM MKS Zagłębia Lubin plasują się na czwartej pozycji – Miejsce Gniezna nie jest dla mnie zaskoczenie, bo już przed sezonem mówiłam, że ten zespół powinien się włączyć do walki o czołowe miejsca. To kolejny zespół, który przyjedzie do nas i na pewno będzie walczył na całego – mówi Bożena Karkut, trener KGHM MKS Zagłębia Lubin.

URBIS Gniezno w swoim dorobku ma 15 punktów, na co składa się pięć zwycięstw i trzy porażki – trzy z zespołami z podium, w tym KPR-em Kobierzyce, MKS-em FunFloor Lublin oraz… KGHM MKS Zagłębiem Lubin. Miedziowe na inaugurację sezonu wygrały w Gnieźnie 35:16.


POWIĄZANE ARTYKUŁY