KGHM MKS Zagłębie postawiło się obrońcy trofeum

642

Kolejny mecz i kolejny udany występ w EHF Champions League. Tym razem mistrzynie Polski postawiły się mocno obrończyniom trofeum. Vipers Kristiansand musiało się sporo namęczyć, aby wywalczyć komplet punktów na własnym parkiecie.

KGHM MKS Zagłębie Lubin nawiązało wyrównaną walkę w starciu z trzykrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzyń. Spotkanie, szczególnie w drugiej połowie miało wyrównany przebieg i na pięć minut przed końcem Zagłębie traciło do Vipers tylko dwie bramki. Kibice na trybunach przecierali oczy ze zdumienia i oklaskiwali kolejne udane akcje Miedziowych, które zawiesiły faworytkom poprzeczkę bardzo, ale to bardzo wysoko.

Pierwsze bezpośrednie starcie z Vipers Kristiansand zakończyło się wysoką porażką mistrzyń Polski 20:34. W rewanżu drużyna z ORLEN Superligi Kobiet wypadła już zdecydowanie lepiej i walczyła jak równy z równym z naszpikowanym gwiazdami światowego formatu teamem. Kolejny raz rewelacyjnie na europejskich parkietach spisała się Daria Przywara, młoda rozgrywająca KGHM MKS Zagłębie zagrała na bardzo dobrej skuteczności i rzuciła dziewięć bramek, będąc najskuteczniejszą zawodniczką spotkania w Norwegii.

W pierwszej połowie lepiej prezentowały się mistrzynie Norwegii, które do przerwy prowadziły różnica pięciu bramek. W drugiej części spotkania mistrzynie Polski poprawiły obronę, grały skuteczniej w ataku i zaczęły zmniejszać straty do utytułowanych rywalek. W 43. minucie było tylko 21:19 i wiara w korzystny wynik odżyła. Zwyciężczynie Ligi Mistrzyń momentalnie przyspieszyły i mogły później odetchnąć z ulgą, prowadząc pięcioma bramkami – 25:20, ale nie na długo, ponieważ lubinianki podjęły kolejną próbę i na pięć minut przed końcem znów traciły do utytułowanych rywalek jedynie dwie bramki. W końcówce ekipa z Norwegii znów odskoczyła, ale Miedziowe pozostawiły po sobie naprawdę dobre wrażenie.

Vipers Kristiansand – KGHM MKS Zagłębie Lubin 28:24 (15:10)

Vipers: Borjesson, Lunde – Roberts 2, Sercien-Ugolin, Waade, Wiachiriewa 7, Hove 4, Hesselberg, Tchaptchet Defo 1, Arcos Poveda 3, Tomac 1, Abbingh 3, Andersen 1, Debelic, Schulze 3, Knedlikova 3.

KGHM MKS Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Pankowska, Przywara 9, Górna 2, Zych, Drabik, Szarkova, Milczarczyk, Michalak 2, Bujnochova 1, Kochaniak-Sala 2, Matieli 4, Jureńczyk 2, Milojević 2.