KGHM już z nowym wiceprezesem

6985

Marek Pietrzak został powołany na stanowisko wiceprezesa KGHM Polska Miedź do spraw korporacyjnych. Spółka jest mu już znana, bo jeszcze dziś zasiadał w jej radzie nadzorczej.

Fot. materiały prasowe Orlen Asfalt

Na nic zdał się sprzeciw przedstawicieli załogi w radzie nadzorczej i pisma wysyłane do przedstawicieli rządu: nadzór KGHM powołał dziś szóstego zarządzającego miedziową spółki. Został nim Marek Pietrzak – do dziś pełniący funkcję członka samej rady nadzorczej, a od jutra zawiadujący sprawami korporacyjnymi Polskiej Miedzi. 

Oprócz pracy w radzie nadzorczej KGHM Pietrzak pełnił dotychczas także funkcję prezesa i dyrektora generalnego spółki Orlen Asfalt. Jest radcą prawnym, specjalizującym się w prawie cywilnym, gospodarczym i prawie pracy, absolwentem Wyższej Szkoły Businessu i Administracji w Warszawie; posiada także dyplom MBA uzyskany w Apsley Business School of London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Wśród jego zawodowych doświadczeń jest też funkcja przewodniczącego rady nadzorczej Polskiego Radia  – Radia dla Ciebie i członka rady nadzorczej Alior Banku. Był też radnym powiatu wołomińskiego, związanym z Prawem i Sprawiedliwością.