Karatecy na medal

274

W Ścinawie odbyła się 13. edycja Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży „Odra Cup 2024”. W zawodach wzięło udział prawie 250 młodych sportowców z 22 drużyn. Bardzo dobrze spisali się przedstawiciele sekcji Karate Goju Ryu Zibi Lubin, którą reprezentowało 15 osób. Wielu z nich wywalczyło medale.

Rywalizacja toczyła sie w konkurencjach Karate WKF – kata, kumite oraz w karate tradycyjnym (kihon, fantom, fantom+2, kata Goju Ryu).

W konkurencjach karate WKF (karate olimpijskie) brało udział 147 zawodników z 21 drużyn. Złote medale wywalczyli: Justyna Pieńko w kategorii kumite dziewcząt (poniżej 14 lat do 42 kg) i Maciej Rostek w kumite chłopców (poniżej 12 lat do 30 kg).

W konkurencjach karate tradycyjnego startowało 133 zawodników z 11 klubów. Złote zawisły na szyjach: Justyny Pieńko, Dalii Mirgi i Macieja Rostka. Srebro zdobył Jakub Żmuda, a brąz Dalia Mirga, Hanna Piskorowska, Alicja Campos Karnas, Fabian Jakubowicz, Jakub Żmuda, Szymon Smolak, Dmytro Fedoruk, Tymoteusz Korpecki.

Tor przeszkód wprawdzie nie był wliczony do kwalifikacji medalowej, ale i w tej konkurencji emocji nie brakowało. Bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni Zbigniewa Dziubka: Milena Grześkowiak, Jakub Grzelak, Krystian Hajtko, Miłosz Mirga, Maja Mostowska.