Jeszcze więcej odwiedzin niż w ubiegłym roku

3091

Jedni przychodzą tu, by pobawić się w Parku Linowym, inni, by obejrzeć wystawy historyczne czy wziąć udział w wydarzeniach plenerowych, a jeszcze inni po prostu na spacer – park Leśny w Lubinie jest nieodmiennie jednym z najbardziej lubianych przez mieszkańców miejsc. W tym roku odwiedziło go w sumie już ponad 350 tys. osób.

Ten rok – pod względem statystycznym – był nieco lepszy od ubiegłego, 2023, kiedy to park Leśny odnotował 318 tys. odwiedzin. Jak już wspomnieliśmy, obecny rok to już ponad 350 tys. odwiedzin.

Natomiast ze znajdującego się tu Parku Linowego w tym roku skorzystało ponad 257 tys. osób.

Jak zwykle, sporym zainteresowaniem cieszyły się również wystawy plenerowe umiejscowione w parku. Łącznie obejrzało je ponad 200 tys. osób. Ekspozycję „Wielka Wojna 1914-1918” w tym sezonie odwiedziło 55.379 osób, a prezentacje w bunkrach – 44.628 osób. Ponadto wystawę „ORP Orzeł nie powrócił” obejrzały 64.174 osoby, a tę poświęconą NATO – 38.935.

Ta przedostatnia z ekspozycji „ORP Orzeł nie powrócił” została uznana za jedną z pięciu najlepszych wystaw w Polsce według plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2023.

Lubińska wystawa wśród najlepszych w Polsce!

Obecnie w parku Leśnym można cieszyć się ze spacerów. Wystawy i Park Linowy mają zimową przerwę. Obie atrakcje otwarte zostaną ponownie wiosną. Wstępna data wyznaczona została na marzec.

Muzeum Historyczne, które zarządza parkiem Leśnym, przygotowuje nie tylko plenerowe wystawy, ale również ekspozycje w ratuszu oraz w Galerii Pałacyk. W tym roku wystawy w tym pierwszym z wymienionych miejsc obejrzało ponad 3,5 tys. osób, natomiast w Pałacyku – ponad 8,8 tys. W Galerii Pałacyk ogromnym zainteresowaniem cieszyła się m.in. wystawa „Dwa światy”, zawierająca grafiki komputerowe Zdzisława Beksińskiego i grafiki Salvadora Dalego, którą odwiedziło około 4,5 tys. osób.

To jeszcze nie koniec…

Muzeum Historyczne przygotowało liczbowe podsumowanie roku w graficznym skrócie. Znajdziecie je w najnowszym wydaniu „Magazynu Muzealnego”, który został opublikowany jako dodatek do „Wiadomości Lubińskich” z 19 grudnia. 


POWIĄZANE ARTYKUŁY