Jeleniogórzanki odprawione z kwitkiem

44

Piłkarki nożne LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec sprawiły swoim kibicom wspaniałą niespodziankę. Na boisku ZZPD Górnika Lubin podejmowały wicelidera rozgrywek III ligi kobiet, Orlika Jelenią Górę. Znakomita gra w defensywie i dobra komunikacja pod bramką rywalek dała gospodyniom pewne zwycięstwo.

Akademia Orlik Jelenia Góra w pierwszej rundzie pewnie pokonała LUKS 5:1. Mając w głowie ten rezultat, lubinianki mocno motywowały się na rewanż, aby na swoim terenie zaskoczyć rywalki. Już od pierwszych minut widoczna była bardzo istotna zmiana. Otóż defensywa LUKS była praktycznie nie do przejścia, a zazwyczaj była bardzo słabym elementem miejscowej ekipy. Dodatkowym motorem dla zespołu była bramkarka Agnieszka Woźniak. Efektem tego było do przerwy czyste konto bramkowe gospodyń. W drugiej połowie lubinianki przystąpiły do ataku. Już w 54. minucie LUKS wyszedł na prowadzenie po bramce Moniki Marczuk. Rywalki oniemiały. Dobra gra dała gospodyniom drugie trafienie w 72. minucie, którego autorką była Kinga Koronkiewicz. LUKS wygrał 2:0. Po tym zwycięstwie lubinianki zajmują trzecią lokatę.

– Można powiedzieć, że było to niespodziewane zwycięstwo, bo mieliśmy z Jelenią Góra zawsze spore problemy. Po latach po raz pierwszy wygraliśmy. Należy podkreślić, że jest to efekt niesamowitego zaangażowania w grę każdej z zawodniczek. Rywalki nie mogły praktycznie rozwinąć skrzydeł, a jeśli chodzi o nasze pole karne to były skutecznie zatrzymywane przez defensywę. Dużo dała także postawa w bramce Agnieszki Woźniak i Karoliny Sajak – podkreśla Janusz Przybyło, szkoleniowiec LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec.