Jak Lubin uczci 11 listopada?

6231

Zbliża się 11 listopada, Święto Niepodległości. W Lubinie tego dnia zawsze sporo się dzieje. Nie inaczej będzie i w tym roku. Na tydzień przed wydarzeniem uchylamy rąbka tajemnicy.

Ja zwykle obchody tego listopadowego święta podzielone zostaną na dwie części: oficjalną i mniej oficjalną.

Uroczystości, tak jak w ubiegłym roku, rozpoczną się złożeniem kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego o godzinie 11.45. O godz. 12 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się msza święta. Wzbogaci ją wyjątkowy koncert – Narodowej Orkiestry Dętej pod batutą Mariusza Dziubka. Będzie to oficjalny debiut tej orkiestry.

Mniej oficjalna część obchodów Święta Niepodległości rozpocznie się o godzinie 14. Wtedy to pod lubińską halą widowiskowo-sportową przy ulicy Odrodzenia pojawią się żołnierze z Czarnej Dywizji, czyli 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej wraz z maszynami wojskowymi.

Jak zwykle podczas pikniku wojskowego lubinianie będą mogli spróbować wojskowej grochówki i bigosu oraz obejrzeć pokazy sprzętu wojskowego. Najmłodsi zaś będą mogli pobawić się na dmuchańcach czy eurobangee.

Na scenie, która stanie pod halą, wystąpią zespoły muzyczne.

Po raz czwarty po pikniku mieszkańcy będą mogli też wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, które rozpocznie się o godzinie 16.30 w hali widowiskowo-sportowej.

Nieco wcześniej, 9 listopada, o godzinie 18 w Klubie pod Muzami odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, jednak w bardziej kameralnej atmosferze z towarzyszeniem Chóru Concordia. Gościem specjalnym wieczoru będzie Liliana Iżyk.