Hulajnogi elektryczne strzałem w dziesiątkę

4361

Przełom stycznia i lutego nie wydaje się najlepszym czasem na jazdę na hulajnodze. Ale tylko w teorii – jak bowiem pokazuje przykład Lubina, mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tego środka transportu. Firma Quick Polska, zajmująca się wypożyczaniem hulajnóg elektrycznych, kilka tygodni temu postanowiła rozpocząć działalność w naszym mieście. Ta decyzja okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Obecnie jest 50 (choć jeszcze niedawno pisaliśmy o 40), ale wobec dużego zainteresowania liczba hulajnóg elektrycznych wkrótce ma się podwoić.

– Hulajnogi cieszą się dużym zainteresowaniem, mimo mało sprzyjających warunków atmosferycznych. Początek działalności (w Lubinie – przyp. red.) oceniamy bardzo dobrze, zwłaszcza względem pory roku która bywa niezbyt stabilna – informują przedstawiciele spółki Quick Polska, która do tej pory prowadziła działalność na północy Polski, w Trójmieście oraz w Szczecinie.

Okazuje się, że na jednośladach jeżdżą nie tylko osoby młode.

– Nasze nabyte doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że z przejazdów korzystają wszyscy – niezależnie od wieku czy płci. Jest to praktyczny środek komunikacji oraz bardzo dobra forma rozrywki – dodają.

Hulajnogi są rozstawiane w 13 punktach na terenie miasta Lubinie, jednak osoby korzystające z nich, mogą je zaparkować w wielu innych miejscach.

– Obecnie hulajnogi Ich lokalizacje widoczne są w aplikacji pod ikonką P. Na ten moment nie planujemy znacząco zmieniać liczby parkingów, jednak będziemy brać pod uwagę potrzeby klientów – tłumaczą pracownicy firmy Quick.

Co ważne, chcąc wybrać się na przejażdżkę elektryczną hulajnogą, należy wcześniej pobrać darmową aplikację QuickApp, a następnie wybrać formę płatności. Po wejściu w aplikację widzimy położenie hulajnóg w całym mieście oraz stan ich naładowania. Znajdujemy jednoślad blisko nas i skanujemy telefonem umieszczony na kierownicy kod QR. Trzeba pamiętać, że w aplikacji miasto podzielone jest na trzy strefy: niebieską, czerwoną i szarą.

W strefie niebieskiej i czerwonej możemy się poruszać, ale w czerwonej nie możemy zaparkować hulajnogi po zakończonej jeździe. Obszar szary znajduje się poza strefą.

W przypadku zakończenia przejazdu poza strefą, jeżeli hulajnoga nie powróci do strefy niebieskiej w ciągu 10 min, zostanie naliczona kara.

Aplikację mobilną QuickApp można pobrać ze sklepu AppStore na iOS i Google Play na Android.

W najbliższym czasie hulajnogi elektryczne mają pojawić się w także w innych miastach na Dolnym Śląsku: Legnicy, Świdnicy, Dzierżoniowie, Jeleniej Górze i Oleśnicy.

Przypomnijmy, że jak dotąd w Lubinie doszło do jednej próby kradzieży hulajnogi. Sprawca został jednak szybko zatrzymany przez policję, a jego łup wrócił do prawowitego właściciela. Nasze miasto nie jest jednak wyjątkiem pod tym względem. We Wrocławiu na przykład grupa nastolatków wyrzuciła hulajnogę do Odry…


POWIĄZANE ARTYKUŁY