Hojni pracodawcy

109

Czek na ponad 7 tysięcy złotych otrzymało dziś Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe Szanse” w Lubinie. Darczyńcą okazał się Związek Pracodawców Polska Miedź S.A.

 

czek.JPG

 

 

Przekazanie czeku odbyło się w siedzibie Sali Kolegialnej Biura Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. W spotkaniu uczestniczyły władze związku, prezes stowarzyszenia „Równe Szanse” oraz dzieci niepełnosprawne wraz z rodzicami. Środki pieniężne zostały zebrane podczas V Charytatywnego Balu Pracodawców.
– Stało się już tradycją, że Związek Pracodawców Polska Miedź wspiera osoby niepełnosprawne, przekazując datki z bali charytatywnych – powiedziała Beata Staszków, zastępca Dyrektora Biura ZPPM. – Datki z tych środków przekazane zostały już między innymi na wyposażenie warsztatów terapii zajęciowej w Zespole Szkół Specjalnych w Lubinie, a dziś mamy zaszczyt przekazać je również Stowarzyszeniu Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe Szanse” w Lubinie. Cieszymy się bardzo, że oprócz tego, że nasi pracodawcy mają sukcesy w biznesie znajdują czas na to, aby wspomóc osoby, którym w życiu powiodło się znacznie gorzej.
Uroczystego wręczenia czeku pieniężnego na ręce Dariusza Jankowskiego, prezesa stowarzyszenia dokonał Janusz Cendrowski , sekretarz Rady Wykonawczej.
– Jest wiele organizacji, które potrzebują środków na prowadzoną, tak zaszczytną, działalność. Taką organizacją jest między innymi Stowarzyszenie „ Równe Szanse”, które pomaga dzieciom poszkodowanym przez los, niepełnosprawnym ruchowo – mówi Janusz Cendrowski. – Jest to niepełnosprawność szczególnie drastyczna, dlatego, że poważnie ogranicza możliwości normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Te pieniądze z pewnością się im przydadzą.
Pieniądze zostaną przekazane na dalszą budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych, który powstaje na osiedlu Przylesie w Lubinie.
– Budowa ośrodka trwa – powiedział Dariusz Jankowski. – Ale, aby zamknąć budynek w stanie surowym potrzebne jest nam jeszcze około 600 tysięcy złotych. Nadal pozyskujemy środki na ten cel. Chcielibyśmy zakończyć prace już w przyszłym roku.
Na otwarcie ośrodka z niecierpliwością czekają również rodzice dzieci niepełnosprawnych.
– Ja mam dziecko niepełnosprawne w wieku trzynastu lat – mówi Krystyna Godlewska. – Jakoś sobie daje jeszcze z nim radę, ale jak skończy szkołę będzie o wiele ciężej. Proszę mi wierzyć, że są pośród nas rodzice, których dzieci już potrzebują tego ośrodka, więc czekamy na jego otwarcie bardzo mocno.
Podczas spotkania oprócz wręczenia czeku na gości czekało ciasto, napoje i zimne lody.
Na zdjęciu: Wręczenie czeku pieniężnego przez Janusza Cendrowskiego na ręce Dariusza Jankowskiego, prezesa stowarzyszenia „Równe Szanse”

I. Mielczarek


POWIĄZANE ARTYKUŁY