Nowość w parku Leśnym – Plener Rzeźbiarski

1038

To zupełna nowość, jeśli chodzi o wydarzenia organizowane w lubińskim parku Leśnym. W ostatni weekend maja Muzeum Historyczne zaprasza i starszych, i młodszych na Plener Rzeźbiarski. Będzie można wziąć udział w warsztatach, ale także przyjrzeć się, jak artyści tworzą rzeźby.

– Adresatami imprezy są miłośnicy działań artystycznych, ale i wszyscy (niezależnie od wieku), którym nie są obce formy aktywnego, twórczego spędzania czasu – mówi Joanna Kulik z Muzeum Historycznego w Lubinie. – Podczas pleneru zaprezentujemy szeroki wachlarz technik formowania obiektów przestrzennych – dodaje.

Na plenerze odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy będą mogli spróbować pracy w materiałach tradycyjnych, jak drewno, kamień, metal czy glina.

Natomiast w strefie rzeźby eksperymentalnej uczestnicy zajęć będą szukać nowych możliwości i materiałów pozwalających na wspólne tworzenie.

Najmłodsi zaś zmierzą się z odlewami gipsowymi oraz zajmą się formowaniem masy solnej.

– Niewątpliwą atrakcją wydarzenia będą pokazy wykonywania rzeźb wielkoformatowych w pniach drzew, a także w bloku granitu strzegomskiego o wadze 1 tony. Zaproszeni artyści, m.in.: Radosław Keler, Grzegorz Pawłowski, Janusz Skrętkowicz, Zbigniew Jankowski, umożliwią uczestnikom dokładne przyjrzenie się całemu procesowi twórczemu – dodaje Joanna Kulik.

Plener odbędzie się 25 i 26 maja w godzinach 13-19 na polanie słowiańskiej w parku Leśnym. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu, nie muszą się wcześniej zapisywać. Wystarczy po prostu przyjść. Można popatrzeć lub przyłączyć się do warsztatów. W tym drugim przypadku trzeba zapłacić 5 zł (tyle kosztuje udział w pojedynczym warsztacie).


POWIĄZANE ARTYKUŁY