Hity Abby i nie tylko na rozpoczęcie kolejnego roku

2113

Od piątku ruszają zapisy na Uniwersytet Senioralny, a już dziś RCS poinformowało, kto zagra na inaugurację kolejnego roku tej niezwykłej uczelni. Na scenie w lubińskiej hali widowiskowo-sportowej wystąpi ponad 50 osób, a publiczność usłyszy sporo hitów Abby, Boney M czy Bee Geesów. Wstęp jak zwykle dla wszystkich jest bezpłatny.

To już tradycja, że „wykład” inauguracyjny funkcjonującego od wielu lat w Lubinie Uniwersytetu Senioralnego zawsze jest wyśpiewany i zagrany przez znanych artystów. Kiedyś koncerty rozpoczynające rok akademicki tej lubińskiej uczelni odbywały się w Centrum Kultury Muza, później przeniesiono je do hali widowiskowo-sportowej, dzięki czemu mogą je obejrzeć nie tylko studenci-seniorzy, ale każdy chętny. Miejsca wystarczy bowiem dla wszystkich.

W poprzednich latach wystąpili między innymi: Maryla Rodowicz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Skaldowie, Czerwone Gitary oraz zespoły Mazowsze i Śląsk.

W tym roku na inaugurację niezwykłego uniwersytetu odbędzie się koncert Abba Symfonicznie. To będzie duże widowisko, na scenie pojawi się bowiem ponad 50 osób: chór, balet, orkiestra oraz soliści.

Publiczność usłyszy m.in. takie przeboje zespołu Abba, jak „Waterloo”, „Honey, Honey”, „Money, Money, Money” czy „Mamma mia!”. Wszyscy, którzy bawili się przy muzyce zespołu Boney M czy Modern Talking, również odnajdą się znakomicie w atmosferze tego koncertu. W repertuarze znajdą się również utwory Toma Jonesa, Donny Summer, Queen czy Ala Bano i Rominy Power.

Koncert inaugurujący kolejny rok lubińskiego Uniwersytetu Senioralnego odbędzie się 28 września o godz. 18. Bramki otwarte zostaną już od 17. Wstęp jest bezpłatny. Mile widziani są nie tylko seniorzy, ale wszyscy mieszkańcy, w każdym wieku.

Przypomnijmy, że od piątku ruszają zapisy na kolejny rok zajęć Uniwersytetu Senioralnego – pisaliśmy o tym TUTAJ. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie uniwersytetsenioralny.pl.