Górnik Zabrze lepszy od Zagłębia

175

„Miedziowi” po sześciu meczach bez porażki w końcu musieli przełknąć jej gorycz. Lubinianie ulegli Górnikowi Zabrze 2:1.

Pierwsza połowa zaczęła się od śmiałych ataków Zagłębia. W 14. minucie świetne podanie od Munoza dostał Pieńko, wyszedł sam na sam za bramkarzem, jednak nim zdołał uderzyć dogonił go obrońca i uratował zespół gości. W 28. minucie piłkę wybijał Nalepa, a ta trafiła pod nogi Kurminowskiego, który przymierzył sprzed pola karnego i pokonał Bielice. Zagłębie długo nie cieszyło się z prowadzenia gdyż w 37. minucie niefortunnie piłkę z pola karnego wybijał Kurminowski, ta trafiła pod nogi Szymona Czyża, który doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron to Górnik Zabrze wyszedł bardziej zmotywowany. W 66. minucie lewą stroną boiska pomknął zawodnik gości, zagrał do Piotr Krawczyka, który wyprowadził zabrzan na prowadzenie. Lubinianie próbowali atakować bramkę gości, jednak świetnie funkcjonowała ich obrona. Ostatecznie po sześciu meczach bez porażki Zagłębie musiało uznać wyższość rywali.

W następny poniedziałek Zagłębie Lubin zagra wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice.

Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis – 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata – 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski (79, 17. Marek Mróz), 20. Marko Poletanović (58, 6. Tomasz Makowski), 21. Tomasz Pieńko (79, 16. Serhij Bułeca) – 90. Dawid Kurminowski, 18. Juan Muñoz (57, 77. Mateusz Wdowiak).

Górnik: 1. Daniel Bielica – 27. Dominik Szala (87, 17. Kamil Lukoszek), 5. Kryspin Szcześniak, 26. Rafał Janicki, 64. Erik Janža – 7. Adrián Kaprálik (88, 2. Boris Sekulić), 6. Damian Rasak, 8. Dani Pacheco (79, 23. Filipe Nascimento), 55. Szymon Czyż (60, 21. Piotr Krawczyk), 11. Lawrence Ennali (79, 41. Sōichirō Kōzuki) – 9. Sebastian Musiolik.