Duże zmiany na S3 koło Lubina!

13724

Od 1 lipca duże zmiany w organizacji ruchu na budowanym właśnie odcinku drogi S3. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Jadący z Legnicy nie będą mogli dojechać do Lubina przez węzeł Lubin Północ. Natomiast wyjazd ze Szklar Górnych i Lubina w kierunku Zielonej Góry będzie możliwy przez węzeł Lubin Zachód.

Fot. GDDKiA/Michał Soroko

Prace przy budowie S3 na odcinku Lubin – Kazimierzów wchodzą w kolejny etap, dlatego już od jutra, 1 lipca, aż do listopada wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

– Jadący drogą krajową nr 3 z Lubina w kierunku Zielonej Góry, nie będą mieli możliwości wjechać na węzeł Lubin Północ. Kierowcy poprowadzeni zostaną drogą ekspresową S3 do węzła Lubin Zachód, gdzie na rondzie będą mogli zawrócić i poruszać się w stronę Zielonej Góry – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Jadący drogą ekspresową S3 z Legnicy w kierunku Lubina, nie będą mieli możliwości zjechać z węzła Lubin Północ. Przed węzłem Lubin Zachód przewidziano ustawienie stosownych znaków informujących o zamkniętej relacji, które będą wskazywały na możliwość skorzystania ze zjazdu na węźle Lubin Zachód – dodaje.

Ustawianie znaków informujących o zmianach oraz przestawianie betonowych barier już się rozpoczęło i potrwa do jutrzejszego popołudnia.

– Apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Zmiany będą odczuwalne dla kierowców. Wprowadzone zmiany mogą nie być widoczne w nawigacji GPS, dlatego prosimy o zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie – podkreśla Szumiata.

Fot. GDDKiA/Michał Soroko

Obecnie na 14-kilometrowym odcinku S3 pomiędzy Lubinem a Kazimierzowem trwa m.in. układanie warstw nawierzchni na trasie głównej, profilowanie skarp i terenów płaskich. Prace mostowe związane są m.in. z umacnianiem stożków, dylatacjami czy wykonywaniem asfaltu na obiektach. Roboty branżowe dotyczą zaś m.in. montażu stacji transformatorowej na węźle Lubin Północ, wykonywania dojazdów, wyjazdów ze zbiorników retencyjnych czy prac przy kanalizacji deszczowej.