Druga wygrana siatkarzy

8

Siatkarze Cuprum Mundo Lubin odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. W meczu 4. kolejki II ligi grupy 1 podopieczni Piotra Szarejki wygrali na wyjeździe z Czarnymi Pruszcz Gdański i awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Lubinianie musieli uznać wyższość rywali tylko w drugim secie. Pozostałe trzy odsłony spotkania zakończyły się wygranymi podopiecznych Piotra Szarejki, choć wygrana w secie pierwszym i trzecim nie przyszła wcale łatwo. Pierwsza partia to prawdziwa wymiana ciosów, zakończona zwycięstwem Cuprum Mundo Lubin na przewagi 28:26. W drugim secie gospodarze wygrali 25:20 i doprowadzili do remisu. Trzeci set zakończył się wygraną podopiecznych Piotra Szarejki 25:23, a czwarty najmniej emocjonujący lubinianie wygrali do 17.

– Cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej, że odniesione one zostało na terenie rywala. Nasza gra wygląda coraz lepiej i przed kolejnym meczem możemy być dobrej myśli – mówi trener Cuprum Mundo Lubin, Piotr Szarejko.

W meczu 5. kolejki lubinianie zagrają na własnym parkiecie z Orionem Sulechów, który wygrał dzisiaj 3:1 z Olimpią Sulęcin.