Drogą S3 pojedziemy szybciej

17080

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś zostanie zniesione dotychczasowe ograniczenie prędkości na lubińsko-polkowickim odcinku drogi ekspresowej S3. Oznacza to, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, kierowcy będą mogli jechać tym fragmentem maksymalnie 120 km/h.

S3 węzeł Lubin Północ – sierpień 2021 (fot. Michał Soroko/GDDKiA)

Przypomnijmy, że od 10 listopada 2021 r., czyli od dnia oddania do użytku 14-kilometrowego fragmentu S3 łączącego z Lubin z Polkowicami, obowiązywało na tym odcinku ograniczenie prędkości do 100 km/h. To o 20 km/h mniej niż wynosi dopuszczalna prędkość na drogach tej kategorii. 

– Wynikało to kwestii formalnych, jakie musiały zostać spełnione oraz z faktu, że przez ostatnie miesiące wciąż prowadzono tam prace wykończeniowe. W pobliżu drogi można było napotkać jeszcze maszyny – tłumaczy Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Dziś, czyli w piątek 29 kwietnia, wspomniane ograniczenia zostaną zniesione. Kierowcy będą więc mogli rozwinąć prędkość maksymalnie do 120 km/h. Zmiany powinny nastąpić w godzinach popołudniowych.