Droga Lubin – Wrocław: ruszają konsultacje społeczne

6631

26 września mieszkańcy naszego powiatu będą mogli wziąć udział w jednym ze spotkań informacyjnych na temat budowy nowej trasy Lubin – Wrocław. Wcześniej zostaną zaprezentowane możliwe przebiegi drogi.

Fot. Joanna Dziubek

Przypomnijmy, nowa trasa ma stanowić dodatkowy korytarz komunikacyjny, pozwalający szybciej i bezpieczniej przejechać z Zagłębia Miedziowego do stolicy Dolnego Śląska. W marcu tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła opracowanie studium uwarunkowań technicznych, ekonomicznych i środowiskowych (STEŚ). Ta dokumentacja pozwoli na wybranie optymalnego przebiegu drogi i rozpoczęcie zgodnych z nim prac projektowych, a następnie robót budowlanych.

Wykonawca STEŚ, firma Schuessler-Plan Inżynierzy, organizuje teraz spotkania z mieszkańcami gmin, przez które ma przebiegać nowa droga.

Celem tych konsultacji jest omówienie opracowanych wariantów przebiegu trasy oraz uwarunkowań każdego z nich. Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię już w trakcie spotkania, a także po nim, w ramach ankiet.

Dla Lubina i gminy wiejskiej Lubin spotkanie zostanie zorganizowane we wtorek, 26 września o godz. 16, w świetlicy wiejskiej przy ul. Miedzianej 69 w Osieku.

Koncepcje przebiegu drogi mają zostać przedstawione opinii publicznej przed spotkaniami. Poinformujemy o tym.