Dobrze zaczęli

17

KGHM Zagłębie Lubin w spotkaniu 1/16 Pucharu Polski zmierzyło się z Wisłą Płock. Rywale miedziowych byli gospodarzem spotkania. Po 90. minutach gry lepsi okazali się podopieczni Pavla Hapala.

Pierwszą bramkę Zagłębie strzeliło w 29. minucie rywalizacji. Jej autorem był Szymon Pawłowski, który zmylił bramkarza gospodarzy. Na drugiego gola podopiecznych Pavla Hapala nie trzeba było długo czekać. Dośrodkowanie Łukasza Hanzela wykorzystał Arkadiusz Woźniak i było 2:0 dla Zagłębia. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej odsłony spotkania, jeden z obrońców gości zagrał ręką w polu karnym sędzia podyktował „wapno”. Jedenastkę wykorzystał Janusz Dziedzic. Osiem minut później trio Elton Lira-Łukasz Hanzel-Robert Jeż, wypracowali trzeciego gola dla Zagłębia. Strzelcem był ten ostatni. Gospodarze również odpowiedzieli bramką. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Sielewski. Wisła przegrywała 2:3. W 81. minucie spotkania, wynik meczu ustalił Darvydas Sernas, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Zagłębie zwyciężyło z „Nafciarzami” 4:2.

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin – 24. Łukasz Nadolski (k), 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 3. Rafał Zembrowski, 20. Tomasz Grudzień, 4. Jacek Góralski, 5. Bartłomiej Sielewski 10. Janusz Dziedzic, 7. Mosart, 9. Łukasz Sekulski.

KGHM Zagłębie Lubin: 24. Michał Gliwa, 21. Bartosz Rymaniak, 3. Csaba Horvath, 4. Pavel Vidanov, 2. Costa Nhaminesu, 23. Szymon Pawłowski, 7. Jiri Bilek, 25. Łukasz Hanzel, 31. Robert Jeż, 6. Elton Lira, 11. Arkadiusz Woźniak (k).