Długi weekend z Kolejami Dolnośląskimi

1439

Regionalny przewoźnik przygotował specjalną ofertę dla osób, które chcą skorzystać z przedłużonego weekendu i wybrać się na dolnośląską wycieczkę. Bilety na „Weekend z KD” pojawią się w sprzedaży już dziś.

Wystarczy kupić jeden bilet za 49 zł, by móc bez ograniczeń jeździć pociągami KD – od środy, od godz. 18, do poniedziałku, do godz. 6 rano.

– Weekendy, szczególnie te przedłużone o dni świąteczne, sprzyjają podróżom po naszym atrakcyjnym regionie. To trend, który obserwujemy od dawna. Stąd nasza stała oferta promocyjna „Weekend z KD”, tym razem wydłużona o dwa dodatkowe dni. Zapraszamy do skorzystania – to świetna okazja, by pożegnać naszą kolorową dolnośląską jesień – zachęca Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Miłośnicy gór będą mogli wybrać się na kolejową wycieczkę do Gór Sowich, Stołowych czy w Karkonosze. Wśród turystycznych atrakcji, do których można dotrzeć pociągiem, są też m.in. Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu czy Stawy Milickie w Dolinie Baryczy. Połączenia kolejowe dolnośląskiego przewoźnika umożliwiają również przejazd do stacji przygranicznych, które stanowią bazę wypadową do dalszych podróży w kierunku Berlina, Drezna czy Harrachova.

Bilety „Weekend z KD” można kupić we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży i tych kanałach sprzedaży internetowej, w których standardowo dostępne są bilety dolnośląskiego przewoźnika. Nie można wykorzystać ich jedynie do przejazdu „Pociągiem do kultury” oraz na połączeniach specjalnych.