Derby dla Metraco Zagłębia!

600
Trwa świetna passa wicemistrzyń Polski. Metraco Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe groźny KPR Gminy Kobierzyce, przedłużając tym samym znakomitą serię do ośmiu zwycięstw.

Metraco Zagłębie miało dużą przewagę na skrzydłach, a dodatkowo mogło liczyć także na drugą linię – Małgorzatę Mączkę i Emilię Galińską.

Wynik spotkania otworzyła Małgorzata Mączka, ale błyskawicznie odpowiedziała Kinga Jakubowska. Tutaj jednak zaczęły się problemy gospodyń, które popełniały mnóstwo niewymuszonych błędów. Bezlitośnie wykorzystywały je lubinianki. Po drugim z rzędu trafieniu Kingi Grzyb prowadziły już 6-1. O czas poprosiła Edyta Majdzińska. W 14. minucie meczu jej zespół miał na koncie zaledwie jedno trafienie, a wymierny efekt w postaci kolejnych dało dopiero wyprowadzenie na rozegranie Moniki Koprowskiej. Kobierzyczanki nie mogły odnaleźć swojego rytmu, mimo to mozolnie zaczęły zmniejszać straty. W ekipie Miedziowych doskonale spisywała się za to Małgorzata Mączka. Wynik po pierwszej połowie zdecydowanie przemawiał na korzyść Metraco (8-12).

Po zmianie stron mieliśmy prawdziwy festiwal strzelecki. W niecałe cztery minuty kibice zobaczyli aż siedem trafień. Na boisku pojawiła się Emilia Galińska i to z nią defensywa gospodyń miała największy problem. Wynik oscylował wokół czterech bramek. Z upływem czasu przewaga przyjezdnych stawała się coraz bardziej widoczna. Znakomite wejście zaliczyła także Daria Zawistowska, po rzucie której różnica wynosiła już 8 oczek. Po drugiej stronie dobrze spisywała się Andjela Ivanović. W końcówce starcia kobierzyczanki złapały trochę wiatru w żagle i ich gra wyglądała lepiej, ale nie wystarczyło to, aby odwrócić losy pojedynku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25-28.

-Mecz potoczył się po naszej myśli. Mocna obrona w pierwszej połowie pozwoliła nam odskoczyć na kilka bramek, dzięki czemu łatwiej nam się grało po przerwie. Każda zawodniczka, która była na boisku dołożyła od siebie cegiełkę do tak ważnego zwycięstwa. Chciałybyśmy bardzo podziękować kibicom, którzy stworzyli tak cudowną atmosferę, że czułyśmy jakbyśmy grały u siebie. Derby są nasze! – mówiła po meczu Malwina Hartman

Miedziowe tracą do lidera z Lublina już tylko trzy punkty. KPR utrzyma trzecią pozycję, mając na koncie siedem punktów przewagi nad najbliższym przeciwnikiem, czyli Młynami Stoisław Koszalin.

KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 25:28 (8:12)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6 (0/1), Kucharska 3, Despodovska, Ilnicka, Ivanović 4, Janas 1, Koprowska 6 (2/2), Kozioł, Michalak, Piotrowska 1, Tomczyk 2, Walczak, Wicik, Wiertelak 2.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Belmas, Buklarewicz 1, Galińska 5, Górna 5 (1/1), Grzyb 6 (1/1), Hartman, Matieli 2, Mączka 4, Noga, Milojević 2, Pielesz, Trawczyńska, Ważna, Zawistowska 3.