Darmowa aplikacja „Moja Komenda”

115

Pomoże odnaleźć najbliższą policyjną jednostkę oraz wskaże trasę dojścia lub dojazdu. Szybko pozwoli też namierzyć dzielnicowego w całym kraju – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz policja uruchomiły darmową aplikację „Moja Komenda”, którą można pobrać na telefon komórkowy.

Wszystko w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. – Aplikacja „Moja Komenda” została stworzona, aby mieszkańcy jeszcze szybciej i łatwiej mogli odnaleźć najbliższą jednostkę policji, bądź uzyskali dane telefoniczne i adresowe dzielnicowych na terenie kraju. Aplikacja, po jej zainstalowaniu, może pracować w trybie off-line, jednak jej pełne funkcjonalności są widoczne przy zapewnieniu dostępu do internetu – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej komendy.

Aplikację można pobrać za darmo na urządzenia mobilne, bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Baza danych zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu Polski.
– Pamiętajmy jednak, że aplikacja „Moja Komenda” została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie, aplikacja sama odnajdzie najbliższą jednostkę policji, wskazując trasę dojazdu lub dojścia – tłumaczy asp. sztab. Serafin.

W przypadku, kiedy szukamy policjanta pierwszego kontaktu, wystarczy, że wprowadzimy miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który dba o ten rejon. Dzielnicowych można wyszukiwać także po ich imionach i nazwiskach. Dla ułatwienia obsługi, w przypadku małych miejscowości, wystarczy wpisać samą nazwę miejscowości. Dzięki aplikacji, za pomocą jednego kliknięcia, można połączyć się ze swoim dzielnicowym, bądź wysłać do niego wiadomość. Podany adres e-mail ułatwi kontakt z dzielnicowym, ale nie służy do składania formalnych zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Należy pamiętać, że dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo, stąd też w sytuacji kiedy dzielnicowy nie odbiera służbowego telefonu komórkowego, aplikacja jednym kliknięciem przekieruje nas do jednostek, w których pełnią oni służbę. Tam uzyskamy informację dotyczącą dostępności dzielnicowych.

Mundurowi przypominają, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub kontaktować się z dyżurnym jednostki policji.


POWIĄZANE ARTYKUŁY