Czołowe zderzenie

5824

Wyglądało bardzo groźnie – na drodze biegnącej równolegle do S3, między Chróstnikiem a Karczowiskami czołowo, zderzyły się dwa auta.

39-letni kierowca audi, sięgając po butelkę z wodą, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo fordem. Siła uderzenia była tak duża, że ford przekoziołkował i bokiem wylądował w pobliskim rowie.

Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala: 39-letni kierowca audi, 23-letnia kierująca fordem oraz 18-letnia pasażerka z forda.

Choć zderzenie wyglądało dość poważnie, to lekarze nie stwierdzili poważniejszych obrażeń u poszkodowanych. Żadna z osób nie wymagała pozostania w szpitalu na czas dłuższy niż siedem dni. Dlatego zdarzenie zakwalifikowane zostało przez policję jako kolizja.

Do wypadku doszło 3 maja około godziny 18. Przez dłuższy czas droga między Chróstnikiem a Karczowiskami była zablokowana.

Lubińscy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Pamiętajmy, że zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.