Czekają na zgłoszenia rękodzielników

192

Choć kultura nie została jeszcze „odmrożona” po epidemii koronawirusa, to Centrum Kultury Muza w Lubinie liczy, że w wakacje imprezy będą mogły się już odbywać, szczególnie te organizowane pod gołym niebem. Dlatego właśnie szykuje się do Pleneru Sztuk Wszelakich i Rękodzieła.

Ta impreza odbywa się w Lubinie zawsze na zakończenie wakacji w parku za Muzą.

Mamy nadzieję, że również w tym roku będziemy mogli spotkać się tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia, aby razem artystycznie pożegnać lato. Znowu rozstawimy w cieniu drzew stoiska, na których będzie można nabyć rękodzieło i wyroby rzemieślnicze. Dla najmłodszych zakręci się średniowieczna karuzela, a wśród artystycznych atrakcji znajdzie się plenerowy spektakl dla dzieci, koncerty w „Muzycznej Altanie”, „Biblioteka pod chmurką” oraz stanowiska rzemiosł dawnych (młyno-piekarnia, warsztat garncarski i lepienia w glinie). Jak co roku będzie z nami Lubiński Klub Fantastyki „Ostatnie Przymierze” oraz Grupa Artystyczna www.pokazyhistoryczne.pl

– pisze na swojej stronie internetowej Muza, jednocześnie zachęcając rękodzielników, by zgłaszali się do udziału w Plenerze.

W tym roku impreza planowana jest na 30 sierpnia, miałaby rozpocząć się o godzinie 10 i zakończyć o 19. Wstęp jak zwykle będzie bezpłatny.

Zgłoszenia chętnych wystawców i rękodzielników przyjmowane są do 15 sierpnia. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.