Cross Uraz Duathlon CUD 2022 i fantastyczna wola sportowej walki

140

Kolejny start kolarzy ZS Olimpic Sprint Ścinawa zakończony medalem i sprawdzeniem przygotowania do sezonu.

Pogoda w Urazie sprzyjała do ostrej walki. – Nasz klub rozpoczął sezon właśnie zawodami Cross Uraz Duathlon CUD 2022 – podkreśla Grzegorz Sadza. W rywalizacji wystartowało 254 zawodników, w tym 46 kobiet. Zawody ukończyło 240 kolarzy.

Zawodnicy ZS Olimpic Sprint Ścinawa – Antoni Wilk i Mateusz Zener stanęli na linii startu z nadzieją na dobry początek sezonu. Obsada w konkurencjach była duża: 111 osób w CUD Classic i 87 CROSS Bike. CUD CLASSIC liczył 5 km biegu, 20 km roweru, 2,5 km biegu, natomiast CROSS BIKE – 40 km roweru.

Antoni dał z siebie sto procent możliwości i skończył na 5. miejscu. Mateusz od samego początku narzucał tempo i reszta uczestników musiała go gonić. Ukończył zawody w czasie: 01:19:45, a najwolniejszy zawodnik w jego kategorii wiekowej w czasie 01:57:19. – Brawa dla naszych zawodników. Gratulacje za poświęcenie i sportową rywalizację. Fanów prosimy jak zawsze o nagrodzenie naszych zawodników dobrym komentarzem i polubienie zdjęć z zawodów na klubowym facebooku Klubu Kolarskiego Sprint Ścinawa – mówi Grzegorz Sadza.

Wyniki ścinawskich zawodników:
Mateusz Zener – 1 miejsce kat. M30 / 3 miejsce OPEN w CUD Classic/ czas 01:19:45

Suma przewyższeń – 1500,61 m
Najszybszy zawodnik ukończył ten dystans w czasie 01:13:33, a najwolniejszy w czasie 02:53:05.