Coraz mniej czasu na wybór szkoły

1133

Absolwentom szkół podstawowych zostało jeszcze tylko półtora tygodnia, by wybrać szkołę średnią, w której chcą kontynuować naukę. W Lubinie w liceach, technikach i branżowych szkołach, którymi zarządza powiat lubiński, na absolwentów podstawówek czeka 957 miejsc, natomiast w pozostałych – 384.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych ruszyła w maju. Tak jak w poprzednich latach, absolwenci szkół podstawowych mogą składać wnioski do wybranych przez siebie placówek poprzez stronę internetową dolnoslaskie.edu.com.pl. Mają na to czas do 19 czerwca. Później od 23 czerwca do 10 lipca uczniowie muszą dostarczyć dokumenty potwierdzające osiągnięcia. Wtedy też można zmienić wybraną wcześniej szkołę.

Listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone 18 lipca, a po potwierdzeniu przez chętnych uczniów wyboru, 31 lipca pojawią się ostateczne listy przyjętych. Po tym terminie szkoły, które będą posiadały wolne miejsca, przeprowadzą nabór uzupełniający.

W Lubinie w liceach, technikach i branżowych szkołach publicznych, którymi zarządza powiat lubiński, na absolwentów podstawówek czeka w sumie 957 miejsc. Do wyboru są I, II i III liceum ogólnokształcące, technikum nr 1 lub 2 oraz szkoły branżowe I stopnia (poniżej pełen wykaz z poszczególnymi klasami).

Jednak w naszym mieście absolwenci podstawówek mogą kontynuować naukę nie tylko w powiatowych szkołach. W Lubinie funkcjonują też: Liceum Salezjańskie, Technikum MCKK, Technikum TEB Edukacja oraz Technikum w Dolnośląskim Zespole Szkół. W sumie te placówki mają 384 wolnych miejsc.


Szkoły średnie w Lubinie:

I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie ma 150 miejsc w klasach: matematyczno-fizycznej, biologiczno-chemicznej, prawnej, matematyczno-geograficznej.

II Liceum Ogólnokształcące może przyjąć 210 osób do klas: matematyczno-fizycznej, matematyczno-geograficznej, biologiczno-chemicznej, dwóch językowych, prawno-humanistycznej.

III Liceum Ogólnokształcące dysponuje 90 miejscami w klasach: ogólnej, oddziale przygotowania wojskowego oraz matematyczno-przyrodniczej.

W Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 jest w sumie 150 miejsc w klasach: technik podziemnej eksploatacji kopalin, technik elektryk, technik informatyk, technik mechatronik, technik robotyk, technik mechanik, technik spawalnictwa.

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 w ZS nr 1 przyjmie w sumie 147 uczniów do klas: wielozawodowych, górnik podziemnej eksploatacji kopalin, elektryk, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, blacharz samochodowy, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów kolejowych, lakiernik samochodowy.

Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 ma 180 miejsc w klasach: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik logistyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik programista.

W Branżowej Szkole I Stopnia nr 2 w ZS nr 2 jest 30 miejsc w klasach: kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące dysponuje 102 miejscami w klasach: humanistyczno-prawnej, psychologicznej, medycznej, matematyczno-geograficznej i językowej.

Technikum MCKK ma 60 miejsc w klasach: technik elektryk, technik podziemnej eksploatacji kopalin.

Branżowa Szkoła I Stopnia MCKK w Lubinie ma 72 miejsca w klasach: elektryk, górnik podziemnej eksploatacji kopalin, operator maszyn i urządzeń przetwórczych.

Technikum TEB Edukacja ma 96 miejsc w klasach: technik analityk z el. kosmetologii, technik informatyk i e-sport, technik reklamy – grafika, media społecznościowe, technik usług fryzjerskich.

Technikum w Lubinie ma 54 miejsca w klasach: technik optyk, technik ortopeda.

Ofertę wszystkich szkół z Lubina, a także z innych miast można znaleźć TUTAJ.


POWIĄZANE ARTYKUŁY