Chciał tylko przejechać kilka kilometrów…

2299

Tłumaczył, że chciał przejechać tylko kilka kilometrów… Problem w tym, że wcześniej sporo wypił. Kiedy mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę audi, okazało się, że mężczyzna ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek, chwilę przed północą. Policjanci ruchu drogowego patrolując miasto, na ulicy Paderewskiego zauważyli kierującego audi.

– Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może być nietrzeźwy. Dali mu znak do zatrzymania się do kontroli drogowej. Kiedy tylko podeszli do mężczyzny, wiedzieli, że nie pomylili się. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma on 2,3 promila tej substancji w swoim organizmie – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

33-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego oświadczył policjantom, że faktycznie pił alkohol, ale chciał tylko przejechać kilka kilometrów do domu

– Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszym losie 33-latka – dodaje asp. sztab. Serafin.