Zdaniem ministra cała S3 gotowa do 2023 roku

4914

Do połowy przyszłego roku ma zostać ukończony ponad 14-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 z Lubina do Polkowic, choć doświadczenia po poprzednim wykonawcy pozwalają w to wątpić. Tymczasem kilka dni temu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił, że cała ekspresówka od Świnoujścia do granicy z Czechami będzie gotowa w 2023 r. Jednak, biorąc pod uwagę tylko terminy zawarte w harmonogramie prac, można dojść do wniosku, że szef resortu trochę się przeliczył…

Po lubińsko-polkowickim fragmencie ekspresówki nadal nie można jechać, choć pierwotnie miał on zostać oddany do użytku ponad dwa lata temu. Z nowej nitki łączącej węzeł Lubin Północ z węzłem Polkowice, która miała być puszczona na wakacjach, też jak na razie nici… Jeśli dobrze pójdzie to powinno to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Tymczasem kilka dni temu symbolicznym wbiciem „pierwszej łopaty” w pobliżu węzła Sady Dolne rozpoczęto budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S3. Połączy on Bolków z Kamienna Górą i jest początkiem inwestycji, która przybliża nas do granicy z Republiką Czeską. Najważniejszym elementem budowy będzie najdłuższy pozamiejski tunel w Polsce o długości prawie 2,5 km. Więcej na ten temat przeczytamy tutaj

Przy okazji  oficjalnego rozpoczęcia inwestycji, na którym pojawiło się m.in. grono polityków i rządowych przedstawicieli, dziennikarz TVRegionalna.pl zapytał ministra Andrzeja Adamczyka o postępy w realizacji fragmentu S3 z Lubina do Polkowic.  

– Tam realizacja jest kontynuowana. Także spokojnie, na pewno pojedziemy S3 w pełnym jej przebiegu w 2023 roku, od Świnoujścia do granicy z Czechami – zapewnił minister infrastruktury.

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury

Trudno uwierzyć w słowa szefa resortu, zważywszy, że dopiero przed paroma dniami podpisano stosowne umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch kolejnych fragmentów trasy S3. Chodzi o odcinki ze Świnoujścia do Dargobądza i z Dargobądza do Troszyna, o łącznej długości 33 km. Co najważniejsze, a o czym najwyraźniej zapomniał minister Adamczyk, inwestycja ta ma się zakończyć dopiero w drugim kwartale 2024 roku.