Budowa idzie zgodnie z planem

6083

Jesienią przyszłego roku gotowe będzie Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie. Budowa idzie zgodnie z planem, wczoraj wizytował ją prezydent Robert Raczyński.

– Budynek wewnątrz wygląda już równie imponująco co na zewnątrz – podkreśla włodarz Lubina. – DCZPDM jest jedną z naszych priorytetowych inwestycji, ponieważ będzie to jeden z nielicznych takich obiektów w Polsce. Zapotrzebowanie w dziedzinie psychiatrii dziecięcej jest w naszym kraju ogromne – dodaje.

 

Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem i już w 2024 roku możemy spodziewać się przekazania gotowego obiektu. – Szacujemy, że będzie to przełom września i października – mówi Witold Wesołowski, kierownik projektu. – Prace bardzo szybko idą do przodu, wykonawca nadrabia harmonogram, co oznacza, że wykonano już więcej prac, niż ten harmonogram zakłada – podkreśla.

Obecnie firma powoli kończy stan surowy. Cała bryła budynku ma być zamknięta w sierpniu, najpóźniej we wrześniu zamontowana będzie stolarka okienna. – Tym samym jesienią będziemy mogli ruszyć z pracami wykończeniowymi – podsumowuje Wesołowski.

Więcej na temat DCZPDM można przeczytać TUTAJ


POWIĄZANE ARTYKUŁY