Ból można i trzeba leczyć

82

Lubinianie nie muszą się już męczyć z przewlekłym bólem. W szpitalu przy ulicy Bema właśnie uruchomiono poradnię leczenie bólu. Lekarze będą pomagać lubinianom bezpłatnie, bo świadczenia refundowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Poradnia adresowana jest do osób z chorobami ostrymi i przewlekłymi, którym towarzyszy ból.

Jak wyjaśnia prezes Regionalnego Centrum Zdrowia, celem pracy lekarzy pracujących w poradni jest diagnostyka i leczenie przewlekłych zespołów bólowych oraz dążenie do poprawy jakości życia osób cierpiących.

Nasze działania zmierzają do wyboru bezpiecznych metod leczenia. W leczeniu przewlekłych zespołów bólowych stosujemy różne metody w zależności od postawionej diagnozy: farmakologiczne – polegające na łączeniu odpowiednio dobranych leków o różnym sposobie działania w celu wzmocnienia efektu terapeutycznego przy zastosowaniu możliwie najmniejszych dawek, metody zabiegowe, czyli blokady lub terapię skojarzoną – tłumaczy prezes Koronkiewicz.

Rodzaj leczenia jest ustalany po dokładnym zbadaniu pacjenta i zawsze dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Właściwie dobrana terapia pozwala na długotrwałe ustąpienie lub radykalne zmniejszenie dolegliwości bólowych u większości pacjentów.

Lekarze przypominają, że ból nie leczony lub leczony nieprawidłowo prowadzi do utrwalenia niewłaściwych reakcji układu nerwowego, staje się przyczyną dodatkowego niepotrzebnego cierpienia i zaburzeń emocjonalnych, utrudnia leczenie choroby podstawowej i rehabilitację, znacznie ogranicza aktywność życiową.

Zarejestrować można się osobiście w przychodni lub telefonicznie pod numerami 76 846 14 55 lub 76 846 14 85. Do poradni wymagane jest skierowanie oraz potwierdzenie ubezpieczenia.


POWIĄZANE ARTYKUŁY