Bobrek: Walczyliśmy do końca

21

Podopieczni Jacka Będzikowskiego rozegrali pierwszy mecz sparingowy w przerwie między sezonami. Przeciwnikami Zagłębia byli sąsiedzi zza miedzi Chrobry Głogów. Miedziowi po trzech tercjach pokonali rywali 36:33.

Mecz był rozgrywany na zasadzie trzech 25 minutowych tercji. W pierwszej Zagłębie wystąpiło w składzie – Świrkula, Kozłowski, Adamczak Piotr, Fabiszewski, Szymyślik, Gumiński oraz Orzłowski.

Mówi Dariusz Bobrek, II trener MKS Zagłębie Lubin – W pierwszej tercji byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Uzyskaliśmy nawet dziesięciobramkową przewagę. Pod koniec trzeciej tercji grali głównie młodzi zawodnicy, którzy tak naprawdę się ogrywają. Wtedy Głogów wykorzystał mniejsze doświadczenie zawodników i zaczął odrabiać straty, ale chłopcy walczyli do końca i wygraliśmy różnicą trzech bramek.

Już w najbliższy wtorek miedziowi o godzinie 11.00 zmierzą się z zespołem z niemieckiej Bundesligi. Do tego czasu będą trenowali dwa razy dziennie po dwie godziny.