Bezdomni szczególnie potrzebują teraz pomocy

54

W związku ze spadkiem temperatury lubińscy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają przeciwdziałać przypadkom zamarznięć. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych, udzielają tym osobom niezbędnej pomocy i informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach. Policjanci zwracają się z apelem, aby reagować wobec osób potrzebujących pomocy i nie przechodzić obok nich obojętnie. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

W celu przeciwdziałania przypadkom zamarznięć, lubińscy policjanci prowadzą wzmożone działania pomocowe. Mają one na celu dotarcie do miejsc przebywania osób bezdomnych i udzielanie tym osobom niezbędnej pomocy i informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

Policjanci wspólnie z innymi służbami biorącymi udział w działaniach, między innymi miejskimi i gminnymi ośrodkami pomocy społecznej, przeprowadzają stałe kontrole ogrodów działkowych, pustostanów, klatek schodowych, węzłów ciepłowniczych i innych miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Skuteczność działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują. Telefonujmy również, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany, kanały ciepłownicze itp.

Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie. Każde przekazane zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane.

Widzisz osobę potrzebująca pomocy – zadzwoń na numer 112.

Źródło: KPP LUbin