Beniaminek za silny

15

Piłkarzom ręcznym Zagłębia Lubin nie udał się wyjazd do Mielca na mecz z beniaminkiem, Stalą. W spotkaniu kończącym 5. kolejkę PGNiG Superligi Mężczyzn lubinianie przegrali wysoko 31:37 (11:20).

Stal narzuciła lubinianom swój styl gry już od początku spotkania. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili 3:0 i z minuty na minutę zwiększali prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:11. W drugich 30 minutach podopieczni Ryszarda Skutnika w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, utrzymując momentami nawet 11-bramkowe prowadzenie. Ostatecznie Stal pokonała Zagłębie 37:31.

BRW Stal Mielce – MKS Zagłębie Lubin 37:31 (20:11)

Stal: Wolański, Lipka – Wilk 3, Albin 2, Janyst, 10, Sobut 5, Szpera 3, Babicz 4, Kubisztal 5, Gawęcki, Basiak, Chodara 5.

Zagłębie: Świrkula, Malcher – Orzłowski, Stankiewicz 5, Rosiek, Tomczak 6, Adamczak Paweł 1, Fabiszewski 4, Kozłowski 7, Szymyślik 2, Adamczak Piotr 1, Obrusiewicz 4, Migała 1.